Lightscribe - jak to obsługiwać?

(Mrylec) #1

Dzisiaj przypadkiem kupiłem sobie płytki Esperazna CD no i nie zauważyłem że kupuje te na których można wypalać obrazki, zauważyłem dopiero jak rozpakowałem pudełko, patrze? A tam całe białe :stuck_out_tongue_winking_eye: No i chciałem sobie nagrać taki obrazek na CD, ale nie wiem od czego zacząć. Moja nagrywarka obsługuje lightscribe, czyli najważniejsze już mam :slight_smile: Mam Nero 6, dostałem przy nagrywarce. Ściągłem sobie jakiś "LIGHTSCRIBE SYSTEM SOFTWARE" i "LightScribe Template Labeler". No i teraz nie wiem od czego zacząć, Czytałem trochę że pierw trzeba nagrać dane na płytkę, a potem dopiero obrazek. Niech mi ktoś to wytłumaczy od zera, bo ja totalnie nie wiem o co w tym chodzi :stuck_out_tongue_winking_eye:

(slawex1983) #2

Płyty lightscribe nie są białe. Mają kolor kawy z mlekiem. Pewnie kupiłeś normalną CD.

(Mrylec) #3

No też właśnie zauważyłem że nie chce mi nagrywać. Ale cała powierzchnia płyty jest bielutka, a na obrazku pisze że można wypalać jakieś obrazki. Czyli o co chodzi?

(dragonn) #4

A może nadrukować :?: Są drukarki z taką funkcją, powiedz czy na tym zdjęciu jest już coś nadrukowane i czy jest w kolorze (jeżeli tak to chodzi o drukowanie bo lightsribe jest tylko w jednym odcieniu ).

(Mrylec) #5

Znaczy, płyty są wszystkie całe białe, tylko na pudełku, był taki obrazek z boku i pisało "White photo printable surface".

Czyli że to są zwykłe płytki?

(dragonn) #6

czyli do nadrukowania a nie do LightScribe.

(Kpc21) #7

Ale jak w takim razie coś na niej wydrukować? Do drukarki jej nie wsadzę bo drukarka może ją co najwyżej połamać.

(dragonn) #8

Niektóre drukarki mają specjalną tackę na płyt, jeżeli jej nie masz to nic nie zrobisz.

(Mrylec) #9

Ehh, szkoda :frowning: Ale dzięki za pomoc :slight_smile: