Lightscribe - jak to obsługiwać?

Dzisiaj przypadkiem kupiłem sobie płytki Esperazna CD no i nie zauważyłem że kupuje te na których można wypalać obrazki, zauważyłem dopiero jak rozpakowałem pudełko, patrze? A tam całe białe :stuck_out_tongue_winking_eye: No i chciałem sobie nagrać taki obrazek na CD, ale nie wiem od czego zacząć. Moja nagrywarka obsługuje lightscribe, czyli najważniejsze już mam :slight_smile: Mam Nero 6, dostałem przy nagrywarce. Ściągłem sobie jakiś “LIGHTSCRIBE SYSTEM SOFTWARE” i “LightScribe Template Labeler”. No i teraz nie wiem od czego zacząć, Czytałem trochę że pierw trzeba nagrać dane na płytkę, a potem dopiero obrazek. Niech mi ktoś to wytłumaczy od zera, bo ja totalnie nie wiem o co w tym chodzi :stuck_out_tongue_winking_eye:

Płyty lightscribe nie są białe. Mają kolor kawy z mlekiem. Pewnie kupiłeś normalną CD.

No też właśnie zauważyłem że nie chce mi nagrywać. Ale cała powierzchnia płyty jest bielutka, a na obrazku pisze że można wypalać jakieś obrazki. Czyli o co chodzi?

A może nadrukować :?: Są drukarki z taką funkcją, powiedz czy na tym zdjęciu jest już coś nadrukowane i czy jest w kolorze (jeżeli tak to chodzi o drukowanie bo lightsribe jest tylko w jednym odcieniu ).

Znaczy, płyty są wszystkie całe białe, tylko na pudełku, był taki obrazek z boku i pisało “White photo printable surface”.

Czyli że to są zwykłe płytki?

czyli do nadrukowania a nie do LightScribe.

Ale jak w takim razie coś na niej wydrukować? Do drukarki jej nie wsadzę bo drukarka może ją co najwyżej połamać.

Niektóre drukarki mają specjalną tackę na płyt, jeżeli jej nie masz to nic nie zrobisz.

Ehh, szkoda :frowning: Ale dzięki za pomoc :slight_smile: