Lighttpd za routerem Thomson nie odpowiada

Cześć.

Próbuję skonfigurować sobie domowy serwer plików dostępny po http w internecie na Lighttpd.

Mam problem z jego dostępnością poza moją siecią. Na routerze (Thomson TWG870UG od UPC) skonfigurowane jest to tak jak na załączonej grafice. Zamazane IP to moje zewnętrzne IP. Serwer oczywiście stoi na 192.168.0.100/24 (router/brama: 192.168.0.1/24). Firewall na routerze wyłączony, iptables na Debianie (serwer) ustawione wszystkie na ALLOW.

Po tej konfiguracji gdy z wewnętrznej sieci wejdę na zewnętrzne IP prawidłowo wczytuje się strona (więc przekierowanie portu działa), jednak zrobienie tego samego spoza sieci kończy się niepowodzeniem.

Sprawdzałem również na portach 8080 i 9000 (zmieniając odpowiednio konfigurację na routerze i Lighttpd), niestety problem nie ustępuje.

Co jeszcze może być problemem?

 

Przechwytywanie.thumb.PNG.93003641a68740

upc? może blokują ruch wchodzący na porcie 80? 

W TePSie wystarczyło dopisać BEZOCHRONY do nazwy użytkownika co niezmienia faktu, że takie “zabezpieczenie” to obecnie standard.

Z tego co pamiętam to urządzenia UPC są wyjątkowo poblokowane. Też mam tego Thomsona i przekierowania nigdy nie działały, przestawiłem w ‘bridge’ i podpiąłem swój router. Straciłem niby dostęp do telefonu, ale dla mnie ważniejsze, żeby odseparować się własnym FW/NATem od dostawcy.

@mordesku właśnie dlatego testowałem na portach 80 i 8080. Później uznałem, że UPC jako “dobry wujek w internetach” może oba blokować i sprawdziłem jeszcze losowy port 9000.

 

@bachus Teraz pytanie czy poblokowane są te cudowne wynalazki od Thomsona, czy to po “ich stronie” jest to jakoś wycinane? Już jakiś czas temu myślałem o wymianie tego routera na jakiś modem od Cisco (podobno mają w ofercie) i dostawieniu własnego routera, bo niezawodność tego sprzętu jest na poziomie iPhone z allegro za 70zł. Jeśli jest to kwestia mojego urządzenia to dodaje mi to jeszcze jeden powód, żeby pozbyć się Tomaszka.

Przekierowanie w Thomsonach kiepsko działa, sprawdź czy na DMZ idzie się połączyć (u mnie przekierowanie działa tylko na DMZ). Samo UPC nie wycina ruchu, ale miałem taki przypadek w firmie, że musiano nam wymienić router (chyba Cisco) na jakiś inny, bo nie radził sobie z połączeniami EoIP (podobno UPC zna problem).