Likata bankowa i konto internetowe - prosze o pomoc

Witam.

Chciałbym sobie założyć lokatę oraz konto internetowe do przelewów.

Co do lokaty mam do zadysponowania 2500zl - interesują mnie lokaty 1,2 lub ostatecznie 3 miesięczne. Zalezy mi na tym aby oprocentowanie było jak najwyższe i aby zysk był pewny ( nieweim dokąłdnie co w praktyce oznacza oprocentowanie zmienne :? ). Który bank najlepiej sprostałby moim wymaganiom ( w gre wchodza tez SKOK-i [w moim mieście SKOK Stefczyka]).

Co do konta to potrzebuje je jedynie do przelewów (allegro), środki które miałbym na nim nie przekraczałyby 100-150zl - tak na umiarkowanie drobne zakupy :smiley:

Tutaj mam w zasadzie dwa wymogi - darmowe prowadzenie i darmowe przelewy do wszystkich banków ( do zagranicznych nie będe przelewał) oraz brak wszelich opłat za prostsze usługi. Ważne tez aby strona logowania banku była jak najbardziej chroniona , posiadał SSL i wszelkie certyfikaty :smiley:

Co moglibyście mi polecić :?:

ing direct + oko

To “OKO” ma tylko 4% :frowning:

To troszku mało :?

Nie zalezy mi na tym żeby te pieniądze wypłacać - będą tam sobie leżały odłogiem i zarabiały :smiley:

Co jeszcze mozna brać pod uwagę ( lokata i konto moga byc w innych bankach :smiley: )

zobacz na bank BGŻ lokata co prawda na 3 miesiące ale stałe oprocentowanie

http://bgz.pl/u235/navi/117420

I sam zastanawiam się nad kontem w tym banku dokładniej nad Planem Internetowym :slight_smile:

http://bgz.pl/u235/navi/111254

jeżeli masz 2,5 ths na lokatę to szczerze mówiąc różnica pomiędzy oprocentowaniem 4 % a 6% jest niewielka i wynosi 4 zł i 16 groszy miesięcznie. Nie jest to mało (w końcu 2 browary :smiley: ) ale Twoje pieniądze są bezpieczne. Nie “kupuj” tylko żadnych lokat strukturyzowanych (gdziezakładasz się z bankiem np. jaki bedzie kurs euro lub cena… kartofli po np. roku; co prawda jak przegrasz to odzyskasz kapitał - ale bez odsetek czyli nic nie zarobisz - jak wygrasz to zarobisz (w stosunku do ryzyka) mało (np.6-7%); tak samo omijaj polisolokaty)

A co myslicie o SKOK-u Stefczyka jesli chodzi o lokatę :?:

Co do konta to nie znacie jakiegos banku (oprucz mbanku) w którym odsetki z lokaty byłyby przelwane na konto interenetowe w tym samym baku ( lub innym) :?: