Likiwidacja działu "Oprogramowanie"

witajcie :smiley: zauważyliśmy temat “informacyjny” admina “tomick’a” Likiwidacja działu “Oprogramowanie” :arrow: viewtopic.php?f=1&t=288158 zapewne nie on sam podjął decyzje, ale jako jesteśmy na forum dyskusja jak najbardziej wskazana :wink:

…ale czy to nie jest jak " masło maślane" :? LIKWIDUJEMY oprogramowanie, inicjujemy “licencjonowania oprogramowania” czyż to nie to samo ? tylko ze w innym opakowaniu :expressionless:

Heh może to samo, dlatego iż jestem młody nie widze podobieństw do tej i tej nazwy wątku. Skoro robią zmiane to chyba nie bez powodu, a może tak bardziej pasuje?

no na pewno zamienić

na

to krok ku przyszłości :wink:

ja tez nie :x i nie chodzi czy jesteś mlody czy s…

Pomysł dobry gdyż:

Od problemów z programami mamy dział Problemy , mamy też działy dedykowane poszczególnym OS. Od wyboru softu jest dział Poszukuję.

Więc dział Oprogramowanie jest do wszystkiego i do niczego.

Posty zostaną przesunięte przez moderację do odpowiednich działów i powstanie podforum o licencjonowaniu.

Działanie moim zdaniem bardzo logiczne.

Tak trzymać :ok:

pozostaje tylko pytanie, czy znajdziemy na forum osoby mające większe pojęcie o licencjonowaniu

Redakcja się będzie udzielać.

=D>

Ja uważam że dział “Oprogramowania” jest dobry i w swojej logice posiada obszerne znaczenie tego słowa. Nie ma sensu na jakieś zmiany :stuck_out_tongue: i tak zmiana ta praktycznie nic nie zdziała. Ja bym pozostawił tak jak jest :slight_smile: Oczywiście mogę się mylić ;)" Pomyłka ludzka rzecz ".

PZdr.

Zmiany zaszły z powodów właśnie tutaj wymienionych już. Dział Oprogramowanie ma zbyt obszerną tematykę. Zgłaszane tam tematy powinny się znajdować w forach, które leżą tylko troszkę niżej. Po likwidacji działu “Oprogramowanie” tematyka licencji oprogramowania nie miałaby swojego miejsca. Dlatego powstaje niejako z konieczności forum na temat licencjonowania.

Fakt - jestem kurierem, ale również jestem za taką modyfikacją struktury forum.

Na forum także pojawiały się takie propozycje.

Ja popieram zmianę.

Przecież są inne działy dotyczące oprogramowania. W tym dziale powstawały więc tematy związane ze wszystkim.

Proponuję zmienić też nazwę działu “Problemy” “Problemy z oprogramowaniem”, ponieważ wiele osób (szczególnie nowych) umieszcza tam tematy dotyczące innych problemów, także związanych z systemami operacyjnymi, a nawet sprzętem. Prawdopodobnie dlatego, że jest jednym z pierwszych (a po likwidacji działu “Oprogramowanie” zapewne będzie pierwszy, bo “Licencjonowania” na pierwszym miejscu raczej nie widzę) na forum.

Kpc21 , a problem z komputerem gdzie napisać ?? na luzie :expressionless:

A co to jest problem z komputerem ??

Jeśli chodzi o sprzęt to jest dział Hardware, a od softu masz całą kupę działów (bo taka jest główna tematyka vortalu i forum). Więc w czym widzisz problem ??

to nie wiesz :lol:

wiele i to bardzo wiele oprócz softa :stuck_out_tongue:

np. problem z kablem do komputera, problem z baterią, monitor, myszka, itp. itd .

Ty to fiesta jakoś dziwnie się ostatnio na forum wypowiadasz #-o problemy masz jakieś ??

To wszystko łapie się do działu Hardware.

kabel też :■■■■:

to może zróbmy trzy działy =D> zmieścimy się z tym wszystkim :lol: , może jeden "dobre programy " i piszmy wszystko na kupę :?:

Xulu , widzę że nie łapiesz idei i sensu tego vortalu i działającego przy nim forum.

To nie jest forum ogólno komputerowe tylko o Oprogramowaniu a szczególnie służące propagowaniu legalnego softu. Takie założenia przyświecały założycielom od początku i mam nadzieję że tak pozostanie, gdyż rozdrabnianie się z reguły niczemu dobremu nie służy.

Tak że nie dziw się że sprawy sprzętu są traktowane trochę po “macoszemu”.

Jeśli kabel do kompa - hardware. Jeśli kabel np. do TV - na luzie.

pisz mi przez małe “x” :wink:

… i nie denerwuj się tak :? każdy ma swoje złe dni , rozumiem cie :lol:

To był początek zdania więc …

W którym miejscu widzisz moje zdenerwowanie ??

Ja bynajmniej pupy nie pokazuję :wink:

Jestem tutaj praktycznie od początku, przez długi czas również tworzyłem to z czego masz przyjemność korzystać. Dlatego pewne sprawy są dla mnie oczywiste i staram Ci się je uzmysłowić. Dział Hardware założono między innymi za moją sugestią, bo posty o sprzęcie “zaśmiecały” zasadnicze działy które tyczą sensu stricte oprogramowaniu. Jednak jest to tematyka poboczna dla tego forum. A dział Licencjonowanie bezpośrednio wiąże się z propagowaniem legalności. Tak ja to postrzegam i myślę że to również przyświecało administracji skoro zdecydowano się na taki układ forumowych działów.

xulu , gdzie zatem zamieściłbyś temat dotyczący problemu z kablem?

Na wszelki wypadek podaję Ci dokładne opisy działów:

Pozostałe sprawdź sobie sam i spróbuj znaleźć dział lepszy dla takiego tematu od Hardware.

Może fiesta ma jakieś problemy - tego nie wiem, ale za to wiem napewno, że Ty masz zdecydowanie za dużo wolnego czasu :stuck_out_tongue: