Likwidacja i tworzenie nowych partycji pod Vistę

Witam serdecznie mam pytanie następujące:

posiadam laptopa ASUS z zainstalowanym systemem operacyjnym Window Vista, chcę teraz całkowicie zlikwidować wszystkie partycje utworzyć nowe i zainstalować na nowo system Operacyjny Windows Vista. od czego zacząć ?

Czy ktoś mógłby mi to rozpisać krok po kroku? z góry dziękuje

Wystarczy odpalić system z płytki, na początku instalacji możesz usuwać, tworzyć i formatować partycje.

Ok dzięki tz. po odpaleniu instalatora visty z płytki podczas instalacji będę mógł wykasować partcje i utworzyć na nowo a następnie zainstalować system tak? jeśli są jeszcze jakieś dodatkowe czynności z tym związane to byłbym wdzięczny za informacje jakie to czynności i jak to ugryść. Pierwszy raz mam doczynienia z vistą więc dlatego pytam o szczegóły z góry dzięki

Dodane 01.03.2009 (N) 10:56

Witam we wszystkich wskazówkach na forum jest pokazane krok po kroku instalowanie Windowsa Visty OK wygląda to całkiem prosto i myślałem ze u mnie też tak będzie ale moim przypadku było zupełnie inaczej.

Posiadam Laptopa ASUS F3F i do instalacji visty muszę korzystać z dwóch płytek, które dostałem w sklepie po włożeniu pierwszej pojawia mi się komunikat z trzema możliwościami do wyboru i chyba chodzi tu o usuwanie partycji nie jestem pewien bo napisane jest po angielsku zaznaczyłem 1 możliwość zrobił mi jakąś kopię i poprosił o wrzucenie drugiej płyty na której są różne programy od asusa więc wrzuciłem, znowu zrobił jakąś kopie strasznie długo to trwało i tak jeszcze kilka razy się restartował i bez wprowadzania klucza zainstalowała mi się vista bez tych wszystkich okienek, które są w instrukcji “instalacja visty krok po kroku” jakoś dziwnie.

Pierwszy raz mam do czynienia instalacją visty a raczej z przeinstalowaniem jej na nowo. Windows śmiga ale czy tak to powinno tak przebiegać czy po prostu coś źle zrobiłem.

Proszę o w miarę szybką odpowiedz z góry dzięki.