Likwidacja visty

Błagam wszystkich o pomoc. Jestem słaba w tych sprawach,może ktoś mi pomoże. Kupiłam laptopa z Vistą 60-dniową. Mineło 60 dni a viste dalej mam i nie wiem dlaczego. Próbowałam zainstalować inny program ale visty nie da się zlikwidować,dlaczego??? Błagam o pomoc.

Jak to vistę 60 dniową po prostu miałaś tyle dni na aktywowanie jej spróbuj ją aktywować przez Komputer >PPM> Właściwości i na samym dole powinno być aktywuj system windows teraz . Gdzie kupiłaś tego laptopa ??

Nie ma takiego czegoś jak Vista 60 dniowa,masz zapewne normalną wersję OEM,sprawdź w:panel sterowania->system->na dole powinna być informacja o tym czy system jest aktywowany,normalnie w wypadku OEM nie jest wymagana aktywacja.60 dniowy to może być pakiet Office 2007.I dlaczego chcesz likwidować Vistę ??

sloneczko3329 , sprawdź pod laptopem czy masz naklejony certyfikat z kluczem do Visty. Jeżeli tak, to nie masz żadnej wersji testowej (jak koledzy wyżej napisali, coś takiego nie istnieje).

Witam.

Mam ten certyfikat z kluczem. Znaczy to że Viste mam na stałe??? Czy muszę ja jakoś zarejestrować???

Dodane 30.10.2009 (Pt) 16:28

Witam.

Laptopa kupiłam w Media Markt. Co się stanie jak nieaktywuje Visty???

Tak masz Vistę na stałe tylko podejrzewam iż musisz ją aktywować

Nic nie musisz robić,masz pełny system już aktywowany,ciesz się nim i pracuj.

Witam.

Do likwidacji Visty namawiają mnie znajomi, sadzą oni że Vista jest słabym programem.A ty co o tym sadzisz???

Dodane 30.10.2009 (Pt) 16:38

Ok. Dzięki. :razz: :razz:

Masz tak znikome pojęcie o komputerach i systemach operacyjnych, że proponuje nic nie robić, tylko zostawić tak jak jest :slight_smile:

Można oczywiście system operacyjny zmienić na inny, ale wiąże się to zwykle z kosztami, a zmian i tak nie odczujesz.

Polecam artykuł:

http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista … 11413.html

to się dowiesz czemu tak mówią. Mnie się wydaje że nie ma potrzeby zmiany systemu chyba że uważasz, że dobrze by było gdyby faktycznie laptop pracował szybciej i sprawniej, jednakże wymiana systemu jak wcześniej powiedziano wymaga dodatkowych kosztów i dużej wiedzy w zakresie instalacji oprogramowania