LILO lub GRUB na dyskietce,lub płycie.Czy tak się da?

Czy jest możliwość zainstalowania LILO lub GRUB’a na dyskietce,że jak chcę Windowsa to wyjmuję dyskitkę a jak Linuxa to wkładam dyskietkę i jest wybór systemów,czy można to zrobić łatwo i szybko :?:

p.s.Lepiej pasowała by mi płyta :wink: .

Google się zepsuło?

http://www.gnu.org/software/grub/manual … oot-floppy

Dziękuję bardzo :smiley: a można to zrobić z poziomu Windowsa :?: Albo czy jest jakiś boot manager(czy jak to tam się nazywa :stuck_out_tongue: ),który mogę wgrać na płytę lub dyskietkę z pod Windowsa,i który widzi Linuxa :?:

Pod Windows raczej trudne, trzeba by skądś ściągnąć wymagane pliki. Zawsze można użyć jakiejś dystrybucji typu LiveCD :slight_smile:

to jest po angielsku a moze ktos powiedziec w skrócie po polsku

Złączono Posta : 11.05.2006 (Czw) 14:41

znalazłem po polsku na http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?p=37424

posiadam slacka i mam tak, że nie instalowałem żadnego bootloadera i tylko stworzyłem w czasie instalacji dyskietke startowa, ustawiłem bootowanie z floopy i teraz wkładam dyskietkę to odrazu włącza mi sie linux, a wyjmuje dyskietke to włącza sie windows nie ma wyboru, żeby odpalić linuxa wystarczy wrzucić dyskietke. Jest mi z tym wygodnie:P

Można tylko dodać, że takie programy jak Paragon hard disc manager czy Partition Magic posiadają narzędzia Boot Manager do zarządzania uruchamianiem zainstalowanych systemów. Jest to dobra alternatywa dla tych którzy nie chcą korzystać z linuksowego boot loadera, lub mają problemy z ustawieniem go. Wszystkie ustawienia tego zewnętrznego boot loadera można dokonywać w windowsie z poziomu programu.