Limit aktwacji Windows 8.1 z programu MSDN AA

Witam. Zamówiłem nowego laptopa z Windows 8.1. Jednak postanowiłem załatwić sobie z uczelni system i poprosiłem w sklepie o wycofanie zamówienia, po czym zamówiłem ten sam sprzęt, ale bez systemu. Teraz mam wątpliwości, czy dobrze zrobiłem. Fakt, że za sprzęt zapłacę mniej o 300zł.

 

Teraz moje pytanie. Jak wygląda kwestia licencji Windows 8.1? Kiedyś (na licencjacie, kilka lat temu, mogło się trochę pozmieniać) miałem z uczelni system Windows 7 i okazało się, że po dokonaniu trzech aktywacji przez internet nie można było zrobić tego więcej razy. Podobno w takim wypadku trzeba się było kontaktować bezpośrednio z firmą Microsoft. Czy ktoś się orientuje, jak sprawa wygląda z ósemką? Przyznam, że system instaluję co jakiś czas, bo lubię się systemem pobawić i mocno go eksploatuję, więc co jakiś czas wymaga on reinstalacji.

 

O kwestii trzech aktywacji w Windows 7 wspomniałem panu, który się na moim wydziale zajmuje tego typu rzeczami i który administruje całym programem MSDN AA na wydziale - był zaskoczony, że coś takiego jest i mówi, że przez te wszystkie lata się z taką informacją nie spotkał. Od niego więc się nie dowiem.

Ja jak korzystałem z windowsa 7 z MSDNAA to nie miałem żadnego limitu aktywacji, mogłem bezproblemowo aktywować kilka razy. Nawet jeżeli automatycznej aktywacji nie przejdzie to telefoniczna na 100%, także tym bym się nie przejmował.

U mojej narzeczonej, która również ma windowsa z MSDNAA instalowałem win 8.1 i chyba już zrobiłem 4 aktywacje bez najmniejszego problemu.

Z tego co wiem dopóki jesteś studentem to możesz sobie instalować ile razy chcesz. Po zakończeniu studiów możesz systemu używać nadal ale nie możesz już ponownie instalować.

No właśnie mitów na ten temat krąży wiele. Administrator powiedział mi, że teoretycznie jest tak, że jak studia się skończą, to powinienem odinstalować system, ale jeśli tego nie zrobię, to on przecież nie będzie mnie ganiał z policją. Jeśli w Windows 8.1 będzie limit aktywacji, to trochę lipa :frowning:

Po studiach używać możesz nadal ale nie możesz ponownie zainstalować.

To powiedz temu “administratorowi” żeby najpierw zapoznał się z licencją zanim zacznie opowiadać bajki.

Możesz po studiach śmiało używać, ale już nie instalować ponownie.

Co innego, jak przed końcem zrobisz sobie np. obraz świeżo zainstalowanego systemu. Do tego też masz prawo, a taki obraz sobie potem można przywrócić, nawet jak nie masz już dostępu do Dreamsparka.

Zrób sobie backup aktywacji Windows 8.1 i po problemie :slight_smile:

 

Jest dokadnie tak jak pisze lukasamd, no  jest to streszczenie faktycznej licencji jaka obowiązuje w Dreamspark (dawniej MSDNAA) na systemy operacyjne :)  Ja już przy Windows 7 spotkałem się z limitem aktywacji, wtedy trzeba było potwierdzać swoją licencję albo telefonicznie w centrali, albo przez Internet.

Dobra, mam laptopa i ściągnąłem z DreamSpark Windows 8.1 Pro [x64]. Jeśli po instalacji zrobię kopię systemu, to w przyszłości jej przywrócenie spowoduje, że od razu system będzie aktywowany? Nie będę musiał przechodzić ponownie procesu aktywacji?

 

W jaki sposób najlepiej wykonać kopię zainstalowanego systemu? Kiedyś robiłem to za pomocą wbudowanych w system narzędzi, ale nie pamiętam już tego. Gdzie w systemie znajdę taką opcję?

 

EDIT:

Chyba znalazłem. W pierwszym momencie, gdy wszedłem w lokalizację ‘Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Historia plików’, nie było tej opcji. Ukazała się po kilku sekundach. Po wejściu we wspomnianą lokalizację z lewego dolnego rogu wybieram ‘Kopia zapasowa obrazu systemu’. Czy to narzędzie pozwoli mi przywrócić później w pełni aktywowany system?