Limit na dysku -program

Witam

Nie wiem czy takie coś w ogóle istnieje :stuck_out_tongue: ale zapytać nie zaszkodzi. Chodzi o to że pewna osoba ściąga co popadnie na mój dysk i tym samym mam co raz go zapełnionego, wkurza mnie te ciągłe czyszczenie. :!:

Czy istnieje taki program który umożliwi ustawienie limitu na np 10 Gb przed końcem, gdy dysk osiągnie te 10 Gb program zacznie działać i zablokuje dalsze ściąganie.

Nie wiem czy mnie zrozumieliście, na chłopski rozum chodzi o to żeby na 5,10,15 Gb niezależnie jak ustawisz, program zablokował dalszą np. instalacje, pobieranie etc.

… a system to … ?

Sorki zapomniałem podać Windows XP sp3

Próbowałeś zaglądnąć do Właściwości kolejnych dysków PPM na panelu mój komputer? Tam możesz ustawiać przydziały, a we właściwościach przydziału możesz określać, na które konto. Nie próbowałem takich ustawień, ale je widzę. Popatrz. Pozdrawiam :slight_smile:

Nie patrzyłem ale i tak nie mogę znaleźć, to jest w zakładce Dysk lokalny (D) >> właściwość >> udostępnianie ? Nic nie mam o przydziałach.

Nie masz czegoś takiego? Zaznacz dysk D http://vpx.pl/image/AbFp

Aktualnie mam dostęp do Windows 7 i tam jest taka opcja, wieczorem sprawdzę na Xp. bo na nim mi bardziej zależy.

Ps. w siódemce chciałem sprawdzić czy działa, więc zaznaczam opcje ogranicz miejsce na dysku do 39 GB, aktualnie mam 40 z przecinkiem zrobiłem test, czyli przekroczyłem te 39 i nic się nie dzieje, co robię nie tak. ??

( obrazek )

capture2_jpg_300x300_q85.jpg

Dodane 20.11.2012 (Wt) 23:27

Ok mam, ale tylko na Dysku © czy na dysku (D) nie ma tej opcji bo jej nie widzę ?

Jak mam to rozumieć ?

capture1_jpg_300x300_q85.jpg

Dodane 21.11.2012 (Śr) 19:03

Ponawiam pytanie, czy ktoś zna rozwiązanie ??