Limit podkręcania... jak go ominąć?

Witam! Od roku jestem posiadaczem GIGABYTE GeForce 9800GT Zalman OC… W tym roku, niespełna tydzień temu, postanowiłem zakupić nowe chłodzenie, by ją troszkę podkręcić. Jednakże, to troszkę zmuszało mnie, bym podkręcał ją dalej i dalej… Aż w końcu dotarłem do limitu, a mianowicie 850/1100. Czy jest sposób, aby podkręcić ją dalej? Czy np. nowe sterowniki pozwolą na dalszy overclocking? Albo ingerowania w samą kartę graficzną? Proszę o Wasze sugestie i odpowiedzi :slight_smile:

Jeśli pojawiają się artefakty lub inne problemy tego typu to dotarłeś już do końca możliwości tej karty. A tak na marginesie sam mam 9800GT :slight_smile: .

^^ Czyli już nic tego nie zmieni?

Według mnie tak. Tylko pamiętaj że kręcenie karty graficznej przy słabym procku nie daje żadnych efektów a tylko pogarsza wyniki (w benchmarkach)

Intel Core2Duo E8400 -> nie podkręcany…

Niepodkręcany E8400? To grzech :smiley: Te procki lecą lajtowo na ~4GHZ.

Co do karty: Sterowniki rozwiązują błędy/poprawiają niektóre rzeczy. Czasem zdarzy się, że sterownik pomoże lekko w OC. IMHO warto zainstalować nowy sterownik. Inna sprawa to zmodowane sterowniki, czyli odpowiednio zmodyfikowane pod lepsze OC. Trzecia sprawa to BIOSy kart graficznych, ale to są już bardziej zaawansowane sprawy. Możesz o tym poczytać.

OK. Dzięki… A tak z ciekawości, to na ArcticCooling Freezer Extreme Rev.2 da rade na te 4GHz podkręcić?

Powinno dać radę.

Masz już ten cooler, czy kupujesz?

mam :wink: Jezeli o chłodzenie chodzi, to sobie sam prezent pod choinke sprawilem i na wszystko kupilem… na procka, karte, i panel LCD na obudowe :wink: