Limity na NEO

może mi ktoś wytłumaczyć jakie są limity na neostradzie to znaczy odpowiednio do szybkości ile giga limity jest i na czym on potega.

nigdzie w necie nie ma świerzych informacji

Jest coś takiego jak http://www.tp.pl lub Wikipedia. http://pl.wikipedia.org/wiki/Neostrada

Uprzedziłeś mnie :stuck_out_tongue:

zauwazylem w Neostradzie pewna luke…:

Czyli aby nie zmniejszyli ci predkosci(jesli przekroczysz limit downloadu), wystarczy nie wyłaczac komputera…

Dogodniejsza sytuacje maja posiadacze routera i conajmniej 2 komputerow… mozna wyłączać komputery na przemian…

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale neo, sie rozłącza bodajże po jakimś czasie !!

ja mam za routerem neo i nie rozlancza mi… nie mam tego glupiego niebieskiego okienka zeby sie z neo laczyc… wszystko mam zapisane w routerze…

Tak ale po upływie 24h i tak nastąpi restart połaczenia (możesz nawet o tym niewiedzieć) z tego względu ze musi nastąpić zmiana IP

może nastąpić, ale nie musi 8)

hehe :slight_smile: bez obaw :slight_smile: ja tez mam router i wiele razy przekraczalem limit i stosujac sie do w/w metody nie naliczyli mi… :lol: trzeba sobie radzic :slight_smile:

moze i jest restart, ale ile on trwa, 30sekund? nie zdaza ci nawet mb naliczyc :stuck_out_tongue:

Ja nieustannie przekraczam limit. Mam neo 256 i w najgorszykm wypadku uda mi się ściągnąć “tylko” 15GB podczas gdy limit mam teoretycznie 7GB.

Ten licznik nie zawsze działa prawidłowo - a w praktyce jest tak, że ma “wyskoki” i przez kilka dni nie liczy w ogóle, potem przez kilka dni znowu liczy itd. Wystarczy mieć ROUTER i nigdy go nie wyłączać (sam komputer można wyłączyć, ale router ma hulać 24h)

Żeby osiągnąć najlepsze efekty, trzeba ściągać po troszku (kilkadziesiąt max kilkaset MB) każdego dnia, i codziennie wchodzić na panel.neostrada.pl żeby sprawdzić transfer - pewnego dnia wejdziesz na panel i transfer bedzie taki sam jak poprzedniego dnia - to ZNAK , że licznik przez najbliższych kilka dni nie będzie chodził i możesz ciągnąć na maxa. Potem znowu się włączy, potem znowu wyłączy i tak w kółko - sprawdzone !

ja troche wiecej… ale mam 512kb/s :slight_smile: ja jak pobieram to komp mi chodzi non stop a co 5 dni wylanczam na 2h :stuck_out_tongue: nie naliczaja… licznik mi pokazuje jeszcze 11.01.2006 :slight_smile: najgorzej ze u mnie czasami ok. 9 jest chwilowa przerwa pradu…:frowning: jak mnie nie ma i nawet na 5 sek. wylacza prad to komp mi sie wylancza… a jak wracam pozno to mi zdaza naliczyc… raz tak mi sie zdazylo… :frowning:

A nie wiem ktoś czy te limity będą w przyszłości zniesione?

Bo cena za tą usługe i tak jest wysoka, a do tego dochodzi ograniczenie…

Nie liczyłbym na to :mrgreen:

czy limity obejmują takze upload czy tylko download

Tylko DL

BlackMan żebyś się kiedyś nie obudził dziewiątego dnia miesiąca z neostradą 32kb/s :lol:

mis123 liczone jest tylo co pobierasz.

Zdarzyło mi się raz około 10 dnia, kiedy ciągnąłem na maksa nie uważając na transfer i byłem przekonany że na początku miesiąc licznik nigdy nie działa :smiley:

Ale teraz jestem ostrożniejszy :smiley:

Czy po przekroczeniu limitu prędkosc rosnie do normalnej 1. dnia miesiąca o godzinie 00.00? Jest 1 lipca i juz parę razy rozłączałam i łączyłam Neo, a nadal mam wolny transfer…

Ty$ka tylko teoretycznie.

Prędkość może wrócić nawet 2-3 dnia miesiąca.

Jeśli nadal nie masz swej prędkości to zadzwoń do TP i ich pośpiesz :wink:

jak już ktoś napisał w innym temacie…

ciekawe komu w sobote będzie spieszno do odblokowywania.