Limity pobierania w Netii

Jeszcze przychodzi mi do głowy pomysł, żeby zresetować modem odłączając go od prądu na 10 sekund i ponownie podłączając. Niby głupie ale czasami reset pomaga

:?

Po pierwsze dlaczego miało by być dokładnie tyle ile jest w umowie skoro nie gwarantują takiej szybkości przesyłania danych?

"system też często coś pobiera i wysyła w minimalnym stopniu ale jednak"

oprócz takich rzeczy jak aktualizacje to system właściwie nic nie wysyła, a na pewno nie w kB. Wysyła zapytania DNS od czasu do czasu, ale to super małe pakieciki i regularnie komunikaty ARP. Te drugie jedynie po sieci lokalnej więc nie o tym mowa.

"liczy się stan kabla"

stan kabla może mieć znaczenie jeżeli chcielibyśmy wykorzystać jego max. szerokość pasma - raczej tu nie mówimy o takich ograniczeniach.

"odległość od providera który udostępnia nam "prędkość"

usługi DSL są faktycznie uzależnione między innymi od odległości modemu od lokalnej centrali, ale to jest weryfikowane prze podpisaniem umowy.(Jeszcze tylko kosmetyczne poprawka - mówiąc o transferze bardziej wskazany jest termin szybkość niż prędkość)

"warunki atmosferyczne i elektro-magnetyczne" - tu nie wiem czy warto komentować :slight_smile:

Według mnie nieścisłości wynikają z błędów przeliczeń, które wielokroć biorą się z nieodpowiednich mnożników oraz z natury algorytmów zarządzania pasmem zajmujących się obsługą kolejek, które funkcjonują u ISP.

Pozdrawiam

Czy aby nie miałeś wcześniej internetu o prędkości 512kbps ??

nie nie miałem :slight_smile:

a wiec tak dzwoniłem do netii (dodzwoniłem się za 1 razem :slight_smile: ) powiedziałem co się dzieje i naprawione jest już :slight_smile:

UWAGA! !!

offtopic :slight_smile: