Limity prędkości w Google Maps

W związku z zaostrzeniem przepisów drogowych dotyczących min. prędkości mam pytanie czy macie już w Google Maps funkcję informującą o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości?

Nie lepiej patrzeć na znaki? :slight_smile:

Oczywiście, że trzeba ale można się zapomnieć i przekroczyć o te 30km/h, zwłaszcza gdzieś w trasie. Miło mieć kogoś kto przypomni. Rząd przyjął projekt nowelizacji Prawa o ruchu drogowym - Polsat News przekraczanie dopuszczalnej prędkości o ponad 30 km/h będzie skutkowało minimalnym mandatem w wysokości 1,5 tys. zł, niezależnie od faktu, czy naruszenie zostało stwierdzone w obszarze zabudowanym czy też poza tym obszarem.

Z tego co rozumiem - to na razie projekt i nie wiadomo ile z niego zostanie - ale warto się przygotować.

Problem z przypominajkami jest taki, że potrafią uśpić naszą czujność. Znaki się zmieniają, często dość dynamicznie i zwyczajnie łatwiej jest założyć limit 50 km/h niż patrzeć na apkę.

Natomiast jeśli już koniecznie chcemy, to Yanosik zminimalizowany do bąbelka nad właściwą apką do nawigacji (Google Maps) ma opcję powiadamiania o przekroczeniu prędkości.

Dzięki za wskazówki i informacje o Yanosiku. Oczywiście zgadzam się, że poleganie na aplikacji usypia czujność. Tak samo (jak dla mnie) niekorzystne jest włączenie zbyt dużej ilości informacji i powiadomień przez co skupiamy się na mapie zamiast na drodze.

Zastanawia mnie jedynie to wybiórcze wprowadzanie nowości w Androidzie w zależności od telefonu, nawet jak się ma wspierany telefon z aktualnym Androidem. Czytałem że podobnie jest na iPhone, jedni mają limity prędkości, inni nie i nie wiadomo dlaczego ( a to tylko jeden przykład).

Trzeba chyba mieć Pixela, żeby być na czasie.

12 postów zostało podzielonych na nowy temat: Dyskusja o limitach prędkości na drogach, przepisy PoRD i planowane zaostrzenie kar za ich łamanie

Wydzieliłem ostatnich kilkanaście postów do nowego wątku. Bo limitami w Google Maps nie mają nic wspólnego, a temat jest bardzo ciekawy i ważny.