Line OUT we wzmacniaczu samochodowym do czego służy?

Line OUT we wzmacniaczu samochodowym do czego służy?

Pewnie na np. dodatkowy wzmacniacz? albo na coś innego?

A jaką ma moc na wyjściu lub napięcie?

Zgadza się! Wyjście dźwięku na jakieś zewnętrzne urzadzenie. Nie ma żadnej “mocy”(!) i bardzo małe napięcie sygnału, takie, aby “napędzać” inne urządzenie wzmacniające ów sygnał.

Nie mogę się zgodzić z Tobą ponieważ skoro jest napięcie to i musi być moc (w tym przypadku znikoma czyli bardzo mała np. mW lub mVA). Znasz prawa fizyki?

Człowieku, nie bez kozery użyłem słowa “moc” w cudzysłowie, czyli - w tym wypadku - w znaczniu ironicznym i to z wykrzyknikiem, by dać Ci do zrozumienia, że jest to moc bez praktycznego znaczenia.

-Poraj nie do końca tak jest. W sprzęcie samochodowym aby uodpornić przesyłany sygnał na zakłócenia zewnętrzne(których w samochodzie nie brakuje)amlituda napięcia może mieć wartość nawet 10V. Tu masz z radia Blaupunkta " SEVILLA MP 38"

. Miałem kiedyś Clariona gdzie było to 8V. Porządne wzmacniacze samochodowe mają wejścia regulowane, właśnie aby dopasować czułość do poziomu sygnału wejściowego. Jak jest w “Out” we wzmacniaczu nie wiem, być może podobnie. Z całą resztą się zgadzam :slight_smile: GAIN_2-300x300.jpg