LineageOS 18.1 - brak klienta e-mail

Zaktualizowałem sobie LineageOS z 17.1 na 18.1 na swoim poczciwym, 5-letnim Xiaomi Mi5 Pro i wszystko ładnie pięknie, ale znikła ikonka stockowego klienta e-mail?
Ktoś, coś wie, czemu został usunięty? (śladów po com.android.email brak)

Miał swoje wady i zalety, ale mi w zupełności wystarczał. Nie mogę znaleźć informacji, co tak właściwie się z nim stało i czemu po aktualizacji przez adb sideload znikł.

Przy okazji, czy u kogoś Lineage 18.1 (Android 11) sprawia jakieś problemy?

Jak dotychczas mam tylko problem z niemożnością ustawienia “zabijania” aplikacji przy dłuższym naciśnięciu na przycisk funkcyjny wstecz, ale wyłączyli całe “drzewko” ustawień do niego, bo widocznie sprawiało to jakieś problemy.

Musisz mieć tego klienta? Ponoć bardzo dobry, ale niestety płatny, jest Blue Mail.

Ja mam pocztę od WP i używam aplikacji od WP. Jest spoko i mi starcza. Jaka usługa poczty?

Odpada - zależne od GSF. Szukam klienta poczty wolnego od Google Service Framework/Google Push Notification
W sumie to już znalazłem. Najnowszy build (pre-release) K-9 Mail z GitHuba.

Też mi tego brakowało. Zainstaluj sobie https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rhythm.hexise.task
Aplikację zablokuj firewallem, by nie rzucała reklamami.

Jakim firewallem?

AFWall+

tworcy twierdza ze - " * AFWall + nie blokuje reklam." ;DDD juz nie mowiac ze firewall do blokowania rekolam to sredni pomys … pozatym ten firewall troche bezsensowny jak dlamnie …

Ja bym kupił licencję na AdGuard.