Linia z lewej i z prawej części strony

Witam.

Tak jak w temacie chciałem dodać pionową linię z lewej i prawej strony tylko za bardzo nie wiem jak to mam zrobić.

Próbowałem coś w tym stylu:

PrawaLewa
[/code]

Czy ten kod się nada?

A czy może lepiej wykorzystać do tego celu grafikę?Proszę o pomoc.

To ma być pionowa linia z prawej i lewej strony czego? Chodzi o zwykłą kreskę na kilka pixeli?

Najlepiej zamieść fragment kodu.

Powiedzmy, że to jest moja strona i mi chodzi o pomarańczowe linie ew. grafikę która wraz z przybywaniem treści w polu treść wydłuża się.

http://img52.imageshack.us/img52/5084/wwwlq.jpg

border-width:0 3px 0 3px;border-color:#DDBE45;border-style:solid;

Można także odpowiednio ułożyć poszczególne bloki bądź zastosować grafikę jako obramowanie (css3)

A jest możliwość aby dookoła była jedna ramka bez użycia tabel?

#n1 {

width: 698px;

float: left;

overflow: hidden;

background-image:url(tlo_teks.jpg);

background-repeat:repeat;

}

Jakiś tam teks
[/code]

border:1px solid #

methyl o to mi głównie chodziło.Dzięki.

Nie zakładając następnego wątku na błahe pytanie chciałem zapytać jak zrobić mały odstęp od prawego oraz lewego boku.Tak aby treść na stronie była kilka pikseli dalej.

margin dodaje margines na zewnątrz elementu do którego jest przypisany, a padding do wewnątrz. Jesli chcesz tylko po bokach to np. margin-left: 5px; margin-right: 5px, albo prościej margin: 0 5px 0; (z padding’iem analogicznie)

Uczyniłem w ten sposób:

margin: 0 5px 0;

padding: 0 5px 0;

Odstęp jest lecz przesunęło mi całego div “n1”.Dlaczego?

tak jak pisałem margin to margines na zewnątrz elementu do którego jest przypisany. Nie napisałes w jakiej konkretnej sytuacji chcesz ten odstęp wiec opisałem i margin i padding. Wychodzi na to, że miałes na mysli działanie paddingu, wiec po prostu usuń margin i ewentualnie zmień wartość paddingu na taką, ktora Ci odpowiada.