Link aktywacyjny - generowanie

Witam Wszystkich,

Mam mały problem, mianowicie mam bazę danych użytkowników (około 500 000 userów) którą chce połączyć z moim początkującym portalem (www + baza sql). Chciałbym aby z portalu został wygenerowany link aktywacyjny i wysłany do pewnej grupy użytkowników. Po aktywacji przez użytkownika w bazie zostaje oznaczony on, aby nie otrzymał ponownie linka aktywacyjnego.

Baza użytkowników zawiera następujące informacje:

imię

Nazwisko

ulica

numer domu

kod miejscowość

tel

adres e-mail

Linki aktywacyjne musiały by być połączony z informacjami z bazy, po kliknięciu na lina przenosi nas na stronę www na które już są wypełnione dane (imię, nazwisko itd.) i wystarczy wpisać tylko swoje nowe hasło i kliknąć aktywuj.

Chciałbym wykorzystać również pętlę dla użytkowników którzy nie aktywowali konta.

Czy ktoś ma na to rozwiązanie ?

pozdrawiam

4Tmx

nieprzyjemna baza to raz, brak identyfikatorów.

trzeba w niej znaleźć coś unikatowego, może będzie to telefon/e-mail o ile każdy ma wartość? Bo jeżeli jest 500k ludzi to moga być powtórki nazwisk, imion to raczej pewne.

Chyba najlepiej utworzyć tabelę klucze, trzymać w niej relację 1:1 do tabeli z danymi (telefon lub e-mail), oczywiście klucz i jego ID. Myśle że usera nie trzeba specjalnie oznaczać, sam fakt iż jest taki klucz będzie oznaczał że został wysłany.

Sposób weryfikacji czy został aktywowany: albo dorabiasz pole w swojej tabeli albo w tej nowej dodatkowe pole “aktywny” z wartoscia 0/1, albo UPDATE klucza na NULL czy 0.

klucze musisz mieć unikatowe ale to chyba oczywiste, wystarczy wrzucać czas w md5/sha1