Link / Hiperłącze w GIMPIE - Jak zrobic?


(Budzik1521) #1

Siema , jak zrobić hiperłącze w GIMPIE na obrazie ? Najlepiej jak by ktoś miał link na youtube czy coś , ja sam szukałem ale nie znalazłem , a także próbowałem w GIMPIE to robić ale wychodziła mi jakiś format wogole bez odczytu w różnych programach .


(scripter1) #2

Daro151 , nie wiem co chciałeś osiągnąć (znaczy domyślam się to to poza tematem) ale gratuluję pomysłu. :lol:

Nie wychodziło ci i nie znalazłeś nic na ten temat bo to zwyczajnie niemożliwe i nikt poważny chyba nawet nie próbował czegoś takiego robić.

Obraz to obraz i nic z nim więcej nie zrobisz.

Są co prawda strony www na których kliknięcie w danym miejscu obrazka powoduje daną akcję a kliknięcie w innym miejscu wywołuje inną akcję ale to i tak jest zwykły obrazek a za resztę odpowiada odpowiedni kod strony.

Najbliższy temu co jeśli dobrze się domyślam próbujesz osiągnąć jest flash ale tego już w zwykłym programie graficznym nie wygenerujesz.


(Budzik1521) #3

A wiec wtedy jak zrobić tą akcje , że po kliknięciu na jakiś obszar (nie cale tło) przechodzi do jakieś strony , to można to zrobić w HTML ? Bo mi chodzi o coś takiego jak ludzie mają na youtube , przykładowo tutaj http://www.youtube.com/user/ScreenTeamShow możecie to zobaczyć na tych znakach zapytania na górze , na tle , bo nie wiem jak to zrobić . Przecież w HTML tego koleś nie zrobił bo mógł tylko wstawić obraz jpg ...


(Grzesie K) #4

http://www.google.pl/search?sourceid=ch ... apa+obrazu

Do zrobienia w GIMPie: Filtry>Sieć WWW>Mapa obrazu...

Niestety nie wiem jak to wstawić na YouTube