:link visited :hover :active

Otóż w moim menu które jest wylistowane pionowo mam kolejno ułożone pseudo klasy jak w temacie. I teraz mam pytanie:

Po najechaniu na dany wyraz on mi się podświetla tak jak chcę. On jest hiperłączem i przenosi mnie do konkretnej strony. I teraz chciałbym aby gdy jestem na danej stronie to w menu po lewej stronie ten wyraz był cały czas np pogrubiony. Aby było widać że jestem na takiej a takiej stronie. Pytanie brzmi: jakiej pseudo klasy mam użyć?

W html’u

a:active {

     font-weight: bold;

}

tylko że ta pseudoklasa mi nie działa.

Mam w css tak:

div.menu_galeria { font-size: 12pt; text-align: left; background: none; }

div.menu_galeria_poziom_1 { padding-left:20px; padding-top:4px; text-decoration: none; }

div.menu_galeria_poziom_2 { padding-left:40px; padding-top:4px; }

div.menu_galeria_poziom_3 { padding-left:60px; padding-top:4px; }

div.menu_galeria_poziom_4 { padding-left:80px; padding-top:4px; }


div.menu_galeria_poziom_1 a:link { font-size:13pt; color: #ffa800; }

div.menu_galeria_poziom_2 a:link { font-size:12pt; color: #F3FF0D; }

div.menu_galeria_poziom_3 a:link { font-size:11pt; color: #fff000; }

div.menu_galeria_poziom_4 a:link { font-size:10pt; color: #f1f359; }


div.menu_galeria_poziom_1 a:visited { font-size:13pt; color: #ffa800; }

div.menu_galeria_poziom_2 a:visited { font-size:12pt; color: #F3FF0D; }

div.menu_galeria_poziom_3 a:visited { font-size:11pt; color: #fff000; }

div.menu_galeria_poziom_4 a:visited { font-size:10pt; color: #f1f359; }


div.menu_galeria_poziom_1 a:hover { font-size:13pt; color: #ffa800; font-weight: bolder; }

div.menu_galeria_poziom_2 a:hover { font-size:13pt; color: #F3FF0D; font-weight: bolder; }

div.menu_galeria_poziom_3 a:hover { font-size:12pt; color: #fff000; font-weight: bolder; }

div.menu_galeria_poziom_4 a:hover { font-size:12pt; color: #f1f359; font-weight: bolder; }


div.menu_galeria_poziom_1 a:active { font-size:13pt; color: #ffa800; font-weight: bolder; }

div.menu_galeria_poziom_2 a:active { font-size:13pt; color: #F3FF0D; font-weight: bolder; }

div.menu_galeria_poziom_3 a:active { font-size:12pt; color: #fff000; font-weight: bolder; }

div.menu_galeria_poziom_4 a:active { font-size:12pt; color: #f1f359; font-weight: bolder; }

Zamiast bolder daj bold i jak to nie przejdzie dodaj !important .

faktycznie, !important

Dzięki