Link w pliku css?

Cześć,

czy może mi ktoś podpowiedzieć jak dodać link w pliku *.css??

Chodzi o to, że mam stronkę opartą na joomli. Mam w folderze CSS plik template.css.

Chciałbym aby jeden obrazek będący na stronie był podlinkowany odpowiednim linkiem. Chciałbym to określić w tym pliku.

Mam tu część kodu odpowiadający za ten obrazek (chodzi np. przedostatni wiersz, plik “block1_active.jpg”)

.blocks .rt-block{ background:url(../images/bg_blocks.jpg) 0 0 repeat-x; padding:18px 0 0 30px; overflow:hidden; height:134px;}

.blocks li{ float:left; width:151px; background:url(../images/block2.jpg) 0 0 no-repeat; height:117px; padding-left:119px; margin-right:35px; border-radius:6px; box-shadow:0 1px 3px rgba(0,0,0,.32); position:relative;}

.blocks li > strong{ position:absolute; top:0; left:0; width:100%; height:100%; background:url(../images/block2_active.jpg) 0 0 no-repeat; border-radius:6px; opacity:0;filter: alpha(opacity = 0);transition: all 0.5s; -webkit-transition: all 0.5s; /* Safari and Chrome */ -moz-transition: all 0.5s; /* Firefox 4 */ -o-transition: all 0.5s; /* Opera */}

.blocks li.firstItem{ background:url(../images/block1.jpg) 0 0 no-repeat}

.blocks li.lastItem{ background:url(../images/block3.jpg) 0 0 no-repeat; margin-right:0}

.blocks li.firstItem > strong{ background:url(../images/block1_active.jpg) 0 0 no-repeat}

.blocks li.lastItem > strong{ background:url(../images/block3_active.jpg) 0 0 no-repeat;}

Czy da się tam dostawić opcję np href="…" do tego jpg’a?

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc! !!

background: url(http://www.scieżka-do strony.pl/obrazek) Powinno zadziałać :wink:

Hmm ale co masz na myśli? Takie komendy tam właśnie mam. Chodzi mi o to aby dodać jeszcze do tego obrazka komendę href=“link.html” a nie wiem jak…

Jak dobrze rozumiem chcesz przez CSS dodać odnośnik do obrazka? Czyli po kliknięciu w obrazek ma przenieść na jakąś stronę? Przez CSS nie jest to możliwe. Takie rzeczy dodaje się do dokumentu HTML.

Dokładnie chciałem coś takiego uzyskać no i zastanawiałem się czy jest to możliwe. Mhm, czyli się nie da:) Dzięki za info!

Hmm, widzę że te obrazki masz podpięte do elementów list. W takim razie możesz podlinkować te elementy, i wtedy także obrazek będzie podlinkowany.

A jak to zrobić? :stuck_out_tongue:

Tutaj treść :slight_smile:

W css’ie możesz co najwyżej coś wyświetlić, np. tak, ale nie da się tworzyć linków. To co chcesz zrobić, będziesz musiał dokonać w “innych” plikach (pewnie w php stosowanej templatki do joomli).