Link we Flashu do flasha

Witam Serdecznie !

Jest to mój pierwszy post na tym forum, i mam nadzieję że ktoś mi pomoze w moim problemie.

Zrobiłem w Macromiedia Flash 8 prezentacje, zapisałem ją w fomacie *.exe (chodzi o to zeby po nagraniu na płytę i włozeniu sama wystartowała). Dziś zrobiłem do niej menu, i tu zaczyna sie problem.

W tym menu jest link, zrobiony jako button. W sekcji DOWN wstawiłem ten kod:

getURL('2.exe');

Gdy właczę to menu i kliknę na link to nie otwiera mi sie drugi flash, tylko otwiera mi się przeglądarka inic więcej.

Myślę że ktoś mi pomoze rozwiazac ten problem bo sam nie wiem jak :confused:

A ten 2.exe to ma się wczytać do 1.exe ? jeśli tak to chyba lepiej jest do 1.exe doczytywać zwykłe swf ?

Co do problemu getURL jak sama nazwa wskazuje służy do otwierania linków i dlatego flash automatycznie odpala przeglądarkę.

Musisz zrobić np :

loadMovie("2.swf")

ps. nie używaj butonów tylko konwertuj grafikę na MovieClipy i ich używaj jako przycisków

przycisk.onPress = function(){

		   loadMovie("2.swf")

}

Przykro mi stwierdzić, ale to nie pomogło.

Nawet nic sie nie dzieje.

A od kiedy to kod wstawia się w to miejsce?

Wiesz, do czego służy klatka down w przycisku ??

kod AS przypisujesz do przycisku jako takiego, a nie w klatki do zarządzania zachowaniem przycisku. Przynajmniej mnie tak uczyli.

getURL służy do wywołania linku, a nie pliku, więc się nie dziw.

Nie dzieję się, bo źle się zabierasz do tego.

Odpowiesz na to pytanie czy nie?

Czy ma się wczytać jako osobny plik?

raczej powinien wczytać sie jako osobny plik.

edit:

Jak by ktoś chciał to moge przeslać plik fla

Wrzuć go na jakiś serwer.

Proszę bardzo:

http://www.patryk0402.yoyo.pl/moon/menu1.fla

wersja 1

dodałem tylko akcje do przycisku i warstwę kontener na głównej listwie

wersja 2

a ta z przerobionym buttonem na movieclip

Ogólnie nigdy nie miałem potrzeby otwierania nowego pliku exe za pomocą innego ale według mnie nie da się tego zrobić :slight_smile: Możesz z łatwością wczytać plik swf do nowego movie clipa “kontener” ale próby otworzenia exe kończą się tym że komp chce ściągać plik choć ma go na dysku a do tego zapora systemowa się wcina.

Proponuję na głównej listwie czasowej dodać do wszystkiego następną klatkę kluczową na której nic nie będzie i potem akcja typu

_root.gotoAndStop(46)

ew. z pierwszej klatki z warstwy z podkładem wywalić zawartość tak by zostało białe tło i wtedy do tego w pliku menu_v1.fla

getURL("2.exe", "_blank");

_root.kontener.loadMovie("2.swf");

dodać

_root.gotoAndStop(1);

w obu przypadkach efekt będzie taki że animacja przeskoczy do klatki bez zawartości i jednocześnie wczyta do niej 2.swf np

Dziękuję Ci punkomuzykant!

Użyłem twojej II wersji, i teraz działa wszytsko ok.

Bardzo Ci dziękuję :slight_smile: