Link Y2B w podpisie?


(Sheaker) #1

Witam serdecznie. Od dłuższego czasu miałem w podpisie pod postem link do filmiku w serwisie youtube. Któryś z adminów zgłosił pretensje do tego zatem zmieniłem podpis.

Jednak przeglądając regulamin natrafiam jedynie na:

"

1.3. Zabrania się umieszczania reklam, ogłoszeń, linków referencyjnych (przynoszących profity Użytkownikowi lub osobom trzecim) w jakiejkolwiek formie, za wyjątkiem tych uzgodnionych z właścicielami Vortalu. W sprawie umieszczania reklam należy kontaktować się osobiście z właścicielami Vortalu.

"

Mam z tego miejsca dwa pytania.

Czy link do filmiku z gry który zrobiłem sam i który nie zawiera nielegalnej muzyki jest traktowany jako "przynoszący korzyści użytkownikowi lub osobom trzecim" ?

Ewentualnie z kim można kontaktować się w sprawie zgody na takowy link?


(Semtex) #2

Kontakt z grupa13839.html

Jednak:

Jest kwestią sporną, nabicie odsłon, może ułatwić zarabianie na kanale, w takim wypadku Mod działa z automatu, przecież nie będzie sprawdzał, czy Twój kanał nie przynosi Ci zysków. Regulamin określa sprawę jasno:

Pełny tekst brzmi:

Dla mnie jest sprawa jasna.


(Kpc21) #3

A zgodę twórców gry na wykorzystanie jej w swoim filmie masz?


(Sheaker) #4

semtex dzięki za wyjaśnienie. Napisałem do jednego z przedstawicieli grupy.

Kpc21, nie jestem pewien czy mówisz poważnie. Valve proponuje umieszczanie filmów na swojej stronie. Udostępnia narzędzia do edycji. Wielokrotnie firmy trzecie sponsorowały nagrody w konkursach na najlepszy film z logiem (np Qpad czy steelseries). Więc wydaje mi się że Valve nie ma nic przeciwko.


(Kpc21) #5

Jeśli nie mają nic przeciwko - to OK. Ale gra jest tak samo chroniona prawami autorskimi, jak książka, film czy utwór muzyczny. Dopóki zgody twórców gry nie ma (tutaj taka zgoda jest), tworząc i udostępniając filmiki oparte na grze łamiesz prawa autorskie.


(Sheaker) #6

Witam. Napisałem dawno do jednego z przedstawicieli grupy której nazwę podałeś na poczatku.


(Dimatheus) #7

Hej,

Dla mnie sprawa jest jasna, bo regulamin mówi o tym, co w podpisie może być, a co nie. Linki do akcji, organizacji non profit i użyteczności publicznej - YT nie zalicza się do żadnej z nich. Bardzo chcesz mieć link do filmu? Umieści go jako link do strony domowej na Twoim profilu. Tyle.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Sheaker) #8

Szkoda.