Linkbucks - niechciana reklama

Opis problemu:

Od kilku godzin męczy mnie wyskakiwanie niechcianej reklamy “Linkbucks”. Kiedy wchodzę w link, automatycznie zostaje przekierowany na stronę z tymi reklamami (nie przy wszystkich linkach tak się dzieje). Ale podobnie jest na obu zainstalowanych przeglądarkach: Chrome oraz IE.

Pierwszym krokiem jaki poczyniłem była aktualizacja avasta, szybki skan - nic nie wykryło, nic nie pomogło.

Drugi krok - wyczytałem gdzieś, żeby spróbować ADWCleaner’em, przeskanowałem, znalazło parę jakichś tam rzeczy, pousuwałem, ale problem nie zniknął. Zainstalowałem dodatkowo HOSTS_Anti_PUP_Spybot2, idąc za zaleceniami programu, również nie pomogło a także AdBLOCK’a dla Chroma - nic to nie zmieniło. A więc ostatecznie, jako, że nie poradziłem sobie z problemem zgłaszam się na forum.

 

PS. Youtube również przestał mi działać - nie wyświetla mi strony.

 

Poniżej raporty OTL:

 

–> OTL: http://wklejto.pl/189518

–> Extras: http://www.wklejto.pl/189519

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc. :slight_smile:

 

 

UP. Możliwe jest, aby zainfekowany został router? Problem występuje na wszystkich urządzeniach korzystających z sieci… :((

Podłączyłem się do routera telefonem z zainstalowanym Androidem. Podobnie jak na komputerach przekierowanie nastąpiło na tej samej stronie… Potem spróbowałem połączyć się z internetem za pomocą sieci pakietowej - telefon chyba został zainfekowany również i sytuacja się powtórzyła. Wyczyściłem jednak wszystkie dane przegladarki, cache itp. i problem ustąpił. Jednak nie łączyłem się już ponownie poprzez wifi.