Linki do innych stron i ich zgodność z Regulaminem

Pytanie do kompetentnych.

Czy link do innej strony jest zgodny z regulaminem. A ta inna strona jest o tematyce np. wyspecjalizowanej i stanowi idealną pomoc dla osoby która zadaje pytanie na forum. (w cytacie na dole daje takie moje linkowanie). Oraz kiedy/czy w ogóle linkowanie do stron o konkurencyjnej tematyce ale nie w formie reklamy jest dozwolone ?

Z góry dzięki za pomoc.

Ja to interpretuję w ten sposób, że mogę zamieszczać linki do innych stron, o ile moją intencją nie jest reklama.

Zdarza mi się odsyłać ludzi na fora bardziej specjalistyczne, kiedy dany user potrzebuje profesjonalnej porady, a istnieje prawdopodobieństwo, że takiej nie uzyska. Daję jednak wtedy kilka linków do forów o tej samej tematyce, wtedy mam pewność, że nie zostanie to potraktowane jako reklama.

Ale niech się tu wypowie ktoś z administracji, ew. moderator, abyśmy się dowiedzieli, jak oni to rozumieją - bo interpretacja regulaminu należy do nich.

Nom tylko czasami to jest ta jedyna najlepsza jak gamedev.net i osdev.net które poleciłem na szczęście nie są one konkurencją :slight_smile:

Osobiście nie widzę problemu w linkowaniu do innych stron, jeżeli przedstawione jest tam kompletne rozwiązanie problemu. Co więcej, uważam, że lepiej, jeżeli podlinkuje do strony, niż ma skopiować skądś opis i podać jako własny. Oczywiście mam na myśli tutaj konkretne rozwiązanie, znane wcześniej, a nie jakieś swoje fora, gdzie ktoś naprędce przygotuje odpowiedź na pytanie i dopiero wówczas podlinkuje.

A jeśli chcę odesłać kogoś na inne forum (bardziej specjalistyczne niż dp, przy czym wymieniam ich zwykle kilka), aby założył tam temat, kiedy uzyskanie prawidłowej odpowiedzi tutaj jest mało prawdopodobne - czy to jest dozwolone?

Przykład jest tutaj:

dzielenie-lacza-6mb-t377404.html

Odesłałem usera na któreś z trzech forów poświęconych sieciom bezprzewodowym, ponieważ potrzebował on zestawić połączenie na odległość 80-90 metrów. Taka odległość jest rzadko spotykana w warunkach domowych i typowy użytkownik dp raczej nie miał z nią do czynienia, a wymaga ona nieco innego sprzętu (anteny itp.) niż sieć na kilka-kilkanaście metrów w domu.

Nikt nigdy nie zbaraniał wklejania linków do stron, które są pomocne w rozwiązaniu problemu. Zresztą byłby to totalny bezsens - co złego jest w forum np. producenta oprogramowania czy sprzętu? Jest jedno ale… pod warunkiem, że na stronie tej nie ma treści łamiących regulamin forum - zwłaszcza nielegalne wersje oprogramowania, poradniki na ominięcie zabezpieczeń, cracków, seriali i co nierzadko idzie w parze z tą tematyką, pornografii. Wszak jesteśmy forum o legalnym oprogramowaniu, co za tym idzie również innych zachowań z tym związanych.

Usuwane są linki, które ewidentnie nasze zasady naruszają. Również te związane z marketingiem szeptanym - ostatnio został zbanowany użytkownik linkujący do sklepu internetowego pod przykrywką “porad”. Zdarza się również, ze wklejane są linki na fora, które ledwo co powstały i w zasadzie nie ma tam nic, a jedyny cel to próba “reklamy” do tego często na takich forach trzeba się rejestrować. Zdarzają się również przypadki linkowania do rozwiązań czy programów na innych stronach, mimo, że u nas podobny czy identyczny poradnik istnieje a program dostępny jest w bazie vortalu. Wynika to z różnych przyczyn.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Każda sytuacja jest “rozpatrywana” indywidualnie. Jeżeli ktoś ma wątpliwości w tej kwestii, to proszę pytać moderatora.

Czy to rozwiewa wątpliwości?

Tak :smiley: (bo i tak nie linkuje do stron które nie mają renomy)

a tam renomy ale jak jest opis na stronie który jest prawidłową odpowiedzią na zadany problem to lepiej linka podać niź dublowa to bo zdarza się że po zaczytowaniu ktoś może się czepiać że mu się to kradnie :slight_smile:

Nie rozumiem:

Po prostu jeśli kopiujesz poradnik, to jego autor może mieć pretensje do Ciebie o kopiowanie jego pracy bez jego zgody.