Linki widoczne dla zalogowanych - mod


(gavron) #1

Witam

Chciałby ukryć linki dla gości na forum phpbb. Jak można to zrobić?

Przy wejściu w temat z likiem, gość widzi napis "link widoczny dla osób zalogowanych" słowo "gość" jest linkiem do rejestracji.

Pozdrawiam

g.


(Wszerad91) #2

Proponuje porzucić ten pomysł ponieważ wiele ludzi bardzo nie lubi takich praktyk i bojkotuje takie strony. Dla mnie taka strona to przykład badziewia. Jeżeli ktoś chce się wypowiedzieć to się zaloguje ale rejestracja na siłę jest bardzo zniechęcająca i raczej motywuje do obejścia takich zabezpieczeń a się da.


(gavron) #3

Nie do końca masz racje. Pamiętaj, że za serwer i domenę trzeba płacić.

Po za tym łatwo jest przyjść i wziąć ale nie myślisz, że ktoś włożył trochę pracy i wysiłku, poświęcił czas na zrobienie czegoś. Nie widzę w tym nic złego, dziwi mnie natomiast postawa, "mi się należy" wcale nie, chcesz brać, daj coś od siebie, nikt nie każe ci płacić, wystarczy się tylko zarejestrować aby pobrać plik, lub zobaczyć link przekierowujący.


(scripter1) #4

Większość serwisów stosujących tą praktykę linków tylko dla zalogowanych to serwisy linkujące do nielegalnych i pirackich plików więc dla mnie jest kwestia po co ci takie ukrywanie?

Poniekąd dziwi mnie że ludzie są skłonni płacić za rejestrację na takim serwisie linkującym dla piratów (a nawet za abonament za dostęp do treści na takim serwisie) tylko po to żeby nie płacić legalnemu dystrybutorowi za legalne materiały...

Mnie widok "linki tylko dla zarejestrowanych" czy "aby przeglądać zawartość forum/witryny należy się zarejestrować" bardzo zniechęca do takiego portalu - po co mam udostępniać moje dane i/lub adres mail nie wiadomo komu nie widząc nawet czy to co taki serwis ma jakąkolwiek wartość czy tylko zbiera adresy mail frajerów do spamowania, najpierw chcę wiedzieć co mi to da zanim się zarejestruję (nawet przy darmowej rejestracji, albo nawet szczególnie przy darmowej).

Poza tym jak już kolega wspomniał są sposoby na takie serwisy...

Przyłączam się do sugestii wszerad , lepiej porzuć ten pomysł bo to ci będzie obniżać ranking.


(gavron) #5

A nie przyszło Ci czasem do głowy, że czym więcej użytkowników, tym lepiej stoi forum? Droższe reklamy. To naprawdę proste. Nie pojmuje waszego toku myślenia, w każdym działaniu doszukujecie się jakiegoś przekrętu, złodzieja, oszusta, kłamcy! Ludzie trochę zaufania!

Po za tym, jeśli nawet nie ufasz danej stronie, czy tak ciężko jest założyć skrzynkę śmieciową?

Kolejna sprawa, jak nie wiesz komu udostępniasz? Na każdym forum masz regulamin i widzisz co tam jest napisane. Z reguły, szanująca się strona nie pozwoli sobie na udostępnianie maili osobom trzecim.


(scripter1) #6

gavron , rozumiem twoją logikę że im więcej jest użytkowników tym łatwiej utrzymać serwis.

Ale wierz nam że łatwiej przyciągniesz do siebie ludzi i zachęcisz do rejestracji jeśli przynajmniej część materiałów (postów, linków czy cokolwiek będzie główną zawartością strony) będzie ogólnodostępne.

Fakt że część użytkowników to takie pijawy co tylko biorą a nic od siebie nie dają ale nawet jak zmusisz taką pijawkę do rejestracji to nie wiele ci to da.

A prawda jest taka że większość serwisów które ukrywają swoją rzeczywistą zawartość to serwisy linkujące do nielegalnych treści oraz serwisy-fałszywki, rozumiem twoje oburzenie na mojego posta i zapewne nie chcesz aby twój serwis został tak zaszufladkowany (oczywiście zakładam że nie jest on jednym z nich).


(gavron) #7

Nie jest, jest to forum tematyczne i zrobienie go a potem wrzucenie kilku rzeczy kosztowało mnie trochę pracy, systematyczne dodawanie kolejnych rzeczy, będzie wymagało ode mnie poświęcenia wielu godzin przeszukiwania internetu. Staram się wybierać informacje wiarygodnie i rzetelne, więc nie jest łatwo.


(Wszerad91) #8

Zarabia się na odsłonach a nie na użytkownikach (chyba, że coś ukrywasz). Jeżeli ktoś znajdzie cię w google i zobaczy, że linki są zablokowane od razu opuści forum, ale jeżeli zobaczy, że są dostępne to najczęściej zacznie przeglądać posty aby dobrać sobie odpowiedniego hosta, lub świeżą wrzutę. Takich serwisów w necie jest na pęczki i ludzie nie mają zamiaru się logować nie znając wartości forum. Najpierw trzeba wyrobić markę a potem starać się zarobić.


(gavron) #9

Zarabia się na reklamach, nie na odsłonach. Ale nie mam zamiaru Ci tego tłumaczyć....

Kto powiedział, że chcę zamykać wątki? Przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy post.


(Wszerad91) #10

Ale kto otworzy inne wątki skoro jest wiadome, że linki są zablokowane wszędzie? Dla tekstu będzie oglądał? A jak się zarabia na reklamach? Na reklamach zarabia się jedynie poprzez odsłony(czym więcej odsłon tym większa cena) i kliknięcia. A ty usilnie chcesz zmniejszyć ilość odsłon.


(gavron) #11

Widać jesteś jednym z tych, którzy wchodzą aby wziąć i wychodzą. Wyobraź sobie, że po za plikami, są też różne treści, chodzi akurat o jeden dział w którym mają znaleźć się specyficzne linki i na te linki chciałem założyć ograniczenie. Czy naprawdę tak ciężko jest to pojąć? Wyobraź sobie, że wszyscy są tak wrażliwi jak ty i potrafią założyć konto, co zajmie in 30 sekund. Nie wszystkie fora to jakieś pirackie gierki, są też na tym świecie ludzie poważni, którzy zajmują się poważniejszymi sprawami, nie wszystko kręci się w okół piractwa, wyłudzeń, oszustw i złodziejstwa.


(scripter1) #12

A dokładniej nie na samym wyświetlaniu reklam a na kliknięcia w nie.

Ale żeby mieć ludzi którzy będą odwiedzać twoją stronę/forum z których i tak tylko część z nich będzie klikać w reklamy (większość ma adblocka który zwyczajnie je usuwa) musisz ich najpierw czymś do siebie przyciągnąć.

A takie zabiegi typu "linki tylko dla zarejestrowanych" nie przyciągają ludzi a wręcz zniechęcają i odstraszają (chyba że treść jest bardzo gorąca np. cracki; warez; pornografia itp - amatorów takich treści to nie odstrasza).

Jeśli chcesz zarobić na stronie to musisz najpierw przyciągnąć użytkowników.

A żeby przyciągnąć ludzi najpierw musisz im coś dać co przekona ich że warto odwiedzać twoją stronę.

Inaczej mówiąc są dwie metody: metoda bata (zmuszanie do rejestracji ograniczając dostęp niezalogowanym tak jak ty chcesz zrobić) i metoda marchewki (dajesz coś na zachętę a reszta sama się dzieje) - skuteczniejsza jest metoda marchewki.

Dla przykładu zobacz sobie popularność serwisu DP - linki, download i cała treść jest dostępna bez ograniczeń i tylko żeby pisać na forum trzeba się zalogować a zobacz jaki tu jest ruch...


(Konsum) #13

Właśnie dobrze że autor chce ukryć linki bo to prowadzi do tego żeby user się zarejestrował , niech forum też coś z tego ma , a nie przyjdzie pijawka skorzysta z linka jako niezarejestrowany i Bay Bay.

gavron , tu w razie co masz rozwiązanie http://www.phpbb.pl/forum/viewtopic.php?f=60&t=8457


(gavron) #14

Dzięki za pomoc. Jest z tym trochę zabawy, jeśli nie ma jakiegoś moda, to będę się musiał pobawić.


(Konsum) #15

Jak zabawy , roboty dosłownie na 2 minuty , odnajdujesz i dodajesz lub zamieniasz wpisy i wszytsko , to jest właśnie mod , jakiego Ty chcesz jeszcze moda?

Tylko przeczytaj cały ten temat bo we wszystkich postach są poprawki żeby to działało prawidłowo.


(gavron) #16

No właśnie nie jestem zbyt dobry w tym temacie, chodziło mi o dodatek, albo wtyczkę, ale jeśli nie ma czegoś takiego, to pobawię się tymi plikami.