Linksys Cisco WRT32N konfiguracja pod internet UPC

Witam,

mam problem z konfiguracją routera Cisco WRT320N, mianowicie wpiąłem kabel z internetem z routera Horizon w odpowiednie wejście w routerze Linksys. W opcjach rotera Linksys ustawiłem w kategorii „internet connection type” na „Automatic Configuration - DHCP”. Po zapisaniu zmian i zrestartowaniu routera nie mam internetu w komputerze który jest podpięty kablem z routera Linksys. Po podpięciu bezpośrednio kabla z routera UPC Horizon do komputera internet jest. Pytanie czy w routerze Linksys trzeba coś jeszcze konfigurować czy może nie nadaje się on pod internet UPC? Dodam, że router sprawny działał w innym mieszkaniu u innej osoby ale nie wiem z jakim dostawcą internetu.

Pozdrawiam

Dowiedz się / sprawdź czy jest możliwość przełączenia UPC Horizon w tryb bridge.

Jeśli nie ma, będziesz miał podwójny NAT, ale mniejsza z tym.

Jedną z możliwości jest wystąpienie konfliktu adresów, w tym przypadku serwerów DHCP. W routerze Cisco wybierz inną adresację sieci lokalnej LAN, np. 10.0.2.0/24.

Przykładowy wątek:
Forum MediaSwiat :: Zobacz temat - Horizon + zewnętrzny router (sieć domowa) .

Tak, był konflikt adresów 192.168.1.1 (adres do logowania do obu roterów) w obu routerach, więc w routerze Linksys zmieniłem na końcówkę 2, problem zniknął ale dalej nie ma internetu. Chyba, że nie o ten adres chodzi.

O to chodzi, ale źle.

Po połączeniu LAN1 Horizon <=> WAN Cisco, w adresie WAN Cisco powinien dostać adres z zakresu 192.168.X.X serwera DHCP Horizona

W ustawieniach Cisco musisz wybrać całkowicie inny zakres (klasę adresów) dla serwera DHCP i w tym przypadku Cisco będzie bramą dla sieci lokalnej i sam dostanie adres 10.0.2.1, reszta urządzeń 10.0.2.2-254, dla sieci 10.0.2.0/24

Jedynym sensownym wyjściem jest przestawienie modemu UPC w tryb bridge ( INFOLINIA! ).

Oczywiście bez sensu jest planowanie i ponoszenie być może niepotrzebnych kosztów, dlatego jeśli to nie tajemnica to napisz co jest nie tak z działaniem modemo-routera od UPC?

Problem polega na tym, że w najdalszej części mieszkania mam komputery stacjonarne które trzeba podpiąć na kabel, a kabel jest jeden więc potrzebuję routera który rozdzieli sygnał. Wi-Fi tam jest bardzo słabe czasem łapie a częściej nie, jak jest to na chwile i nie można nic załadować w przeglądarce. Więc zostaje ten dodatkowy router który rozdzieli sygnał z kabla.
Z tymi adresami i pulami adresów popróbuje jak wrócę z pracy i będę miał chwilę czasu wolnego.
Właśnie zacząłem czytać kilka wątków na internecie na temat Horizona i każdy poleca dorzucić od operatora osobny router do internetu. Z drugiej strony to mi ten internet jest potrzebny sporadycznie do YT i przeglądania internetu w wolnych chwilach, więc jakby się dało podpiąc ten router Linskys Cisco który mam było by ok.

Być może wystarczy ręcznie skonfigurować go jako Access Point (bez własnego DHCP) [i adresy lokalne zostawić w panowaniu „Horizona”]?

W takim przypadku sprawdź czy można go przełączyć w tryb AccessPoint, będzie działał jako switch. Kabel z gniazda LAN1 podłączasz do Linksys też do gniazda LAN1, pozostałe komputery po kablu do pozostałych portów LAN Linksys. Wyłączasz serwer DHCP, wifi, itd. Adresy będzie przyznawał Horizon.

Posprawdzaj wszystko na spokojnie, wszystko zależy od tego na co pozwala oprogramowanie Linksys.