Linksys wag 200g NEO + zmienne ip

Mam problem z Routerem Linksys WAG200G. Chciałbym mieć zmienne IP po każdym restarcie. Ale nie dzieje się tak. Posiadam najnowszy firmware. Chciałem użyć programu Router Control ale coś mi nie wyszło. A może to chodzi o ustawienie w routerze przez przeglądarkę? A jak potem w szybki sposób robić restart(bez potrzeby wchodzenia w Panel sterowania)? Bo przy modemie z Autoconnectem nie było najmniejszego problemu…a teraz, no cóż :confused:

Screen_01.jpg

http://bildupload.sro.at/a/images/Screen_01.jpg

I po temacie

niestety to nie jest całe proste bo program router control ma cały czas: “router is offline”

wpisuję all ok. hasło, nazwę użytkownika, wybieram model i firmware routera i nic.

skoro masz neostradę za każdym razem gdy się połączysz masz inne IP zewnętrzne.

Stały adres jest tylko ten lokalny o ile nie korzystasz z DHCP

jak to sprawdzić czy działa dobrze i ustawić? bo nie wiem :frowning:

wpisz w przeglądarkę http://www.ip-adress.com/

no ok podało mi jakiś tam ip ale jak używam tego pliku bat z instrukcji wyżej to nic się nie zmienia. a co z tym ustawieniem DHCP o którym mówisz? to w opcjach routera się ustawia?

ale gdzie chcesz mieć to zmienne ip po restarcie ?

  1. pokaż screenshota z ustawień

2.plik bat jest po to by zautomatyzować zmiane IP

  1. po wprowadzeniu ustawień uruchom ponownie program i na głównym panelu/menu powinno być napisane online, masz również “wtyczkę przekreśloną” rozłączanie routera z internetem kliknij i po chwili sprawdź czy masz dostęp do internetu (spróbuj otworzyć jakaś stronę, wyszukać coś w google) powinno pisać offline, jeśli masz mimo to dostęp do neta to źle skonfigurowałeś program, a jeśli się rozłączył to się połącz klikając na “wtyczkę” i powinieneś mieć napisane online. Wtedy jedyny błąd może być jeszcze po stronie pliku bat, ale najpierw sprawdź to co pisałem. Po prawej stronie koło zegara masz ikonkę od RC, i tam z listy możesz sobie wybrać połącz czy rozłącz

ip chcę mieć zmienne tak żeby po każdym restarcie móc ściągać np z RS.

oto screen:

beztytuumgv.jpg

mimo tego że pisze offline internet działa w przeglądarce

beztytuu2uyx.jpg

ustawienia DHCP

jak daję ten plik bat albo łączę się na nowo z połączeniem neo to IP jest takie samo :expressionless:

aaa i tutaj pies pogrzebany w okienku wpisz username: admin password: admin to domslne parametry, chyba że zmienione są, a pamiętałeś o małych i wielkich znakach ?? to mają być dane jakimi się logujesz do routera, a nie hasła jakie są potrzebne do połączenia z internetem

i odnośnie wyboru routera wybisz z nowszym “biosem” 1.01.06

wpisałem tam to hasło jakim się loguję do routera i zobaczymy jak to będzie. bo po wpisaniu i tak wyszło offline :expressionless:

i odnośnie wyboru routera wybisz z nowszym “biosem” 1.01.06

a uruchomiłeś ponownie program?? (tak by nawet w tray koło zegara go nie było ?

dobra już jest online xD teraz tylko restart robić po każdym połączeniu i all jest ok chyba :slight_smile: zobaczymy za 20min

Dodane 17.03.2010 (Śr) 8:01

ten skrypt bat nie działa. mogę prosić o jakiś inny albo o poprawkę tego? jak to ma działać i gdzie go mam umieścić?