Linksys WAG 200G-problem z konfiguracją

Witam.

Mam internet z orange ( orange freedom ). Do routera mam podłączony komputer stacjonarny (kablem) i laptopa przez wi-fi. Do czasu wszystko działało dobrze. Obecnie nie mam internetu na komp. stacjonarnym. W połaczeniach lokalnych wyświetla mi się ograniczenie lub brak łaczności. Gdy próbuję połączyc się przez stronę www. wyskakuje :nie uzyskano połączenia z serwerem. Wszystkie odpowiednie diody świecą sie na routerze. Laptop zarówno przez wi-fi jak i kabel łączy się doskonale. Gdy próbuję ponownej konfiguracji z płytki wyświetla się brak dostępu do bramki, sprawdź, czy korzystasz z właściwego adresu IP.

Gdy IP mam ustawione na auto, pobiera adres 169.254.47.27.

Skonfigurowałem recznie na :

adre IP 192.168.1.1

Maska 255.255.255.0

DNS 217.116.100.65

Brama domyślna 192.168.1.1

Zaktualizowałem sterowniki w karcie sieciowej.

Gdy w wierszu polecenia wpisuję ping 192.168.1.1

Odpowiedź:

Pakiety wysłane 4. odebrane 4

bajtów=32 czas 1 ms TTL=128

A na kompie dalej to samo, czyli brak połaczenia z internetem. Dodam, że gdy zainstaluję modem z orange to komp łączy się z netem bez problemu.

Prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu.

Hej,

Tak dla pewności - czy laptop łączy się poprawnie przez ten sam kabel, przez który połączanie się komputera stacjonarnego jest niemożliwe??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam

Adres bramy i adres hosta w jednej sieci LAN muszą znajdować sie w jednej podsieci ale muszą być różne.

To że serwer DHCP na routerze przypisuje jakieś bzdury to jest norma choć przeważnie po kilku restartach działa. ( ja zawsze ustawiam ręcznie bo szybciej i pewniej)

Natomiast jeżeli ustawiłeś sobie IP 192.168.1.1 i na nie puściłeś pinga to nawet kabelka to nie dotknęło ponieważ spingowałeś sam siebie po stosie protokołów i z powrotem ;]

Reasumując na routerze po stronie LAN zostaw pulę adresów 192.168.1.0/24 i adres bramy dla sieci LAN (routera) 192.168.1.1. Na stacjonarnym ustaw 192.168.1.200*, maske 24 bity i bramę oraz DNSy 192.168.1.1 czyli router.

*Tu jeszcze warto zobaczyć jaki zakres adresów serwer DHCP na routerze przydziela hostom w swojej sieci, żeby laptop nie dostał tego samego adresu z ostatnim oktetem 200.

Pozdrawiam

Hej,

Zgadza się - to akurat przeoczyłem… :expressionless:

To akurat pewnie nie jest winą router’a - taki dziwny adres nadaje sam system (Windows Vista) w przypadku, gdy z połączeniem nie wszystko jest OK.

:arrow: I oczywiście sprawdź ten kabel, o którym pisałem w poprzednim poście. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Byniu-MZ , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z regulaminem forum. Inaczej zostanie usunięty.

Dzięki za odpowiedź.

Używam tego samego kabla do podłączenia lapa i stacjonarnego, więc chyba jest dobry.

Pozdrawiam.

Dodane 09.02.2010 (Wt) 17:11

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Spróbuję zastosować podane ustawienia.

Pozdrawiam.

Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Jest dokładnie tak jak Kolega napisał. Jednak dzieje się tak często gdy klient i serwer DHCP “nie mogą sie dogadać”.

Pozdrawiam

Hej,

Jeśli ręczne ustawienia nie rozwiążą problemu uruchom Centrum sieci i udostępniania i z menu zadania wybierz Zarządzaj połączeniami sieciowymi. Następnie kliknij na odpowiednią kartę sieciową i wybierz Diagnozuj. Jeśli to nie pomoże wyłącz, a następnie włącz ponownie kartę sieciową. Jeśli to nie pomoże, warto przez menadżera urządzeń odinstalować kartę i zrestartować komputer. Przy ponownym uruchomieniu system powinien wykryć urządzenie i dopasować do niego najbardziej odpowiednie sterowniki.

:arrow: Czy wiesz, jaka karta zmontowana jest w komputerze?? Możesz to sprawdzić właśnie w menadżerze urządzeń…

:arrow: Instalowałeś do niej sterowniki czy działa ona na tym, wybranych przez system operacyjny??

Pozdrawiam,

Dimatheus