Linksys WAG200 - czy jest coś lepszego w podobnej cenie?

Planuję zakup routera. Polecano mi Linksysa WAG200. Zwlekałem jednak trochę z zakupem. W międzyczasie jednak router zostaje powoli wycofywany ze sklepów (tam gdzie jeszcze jest, ceny są dosyć wysokie). I tu moje pytanie: czy jest jakiś lepszy router od Linksysa WAG200 w podobnej cenie (ok. 200zł)?? Poza tym słyszałem, że następcą tego modelu jest Linksys WAG54G2. Czy jest on równie dobry co poprzednik??

BTW łącze na aneksie A.

PZDR

Ja mam go od roku, polecam. W miarę prosta konfiguracja.

Ja mam Linksysa już od 2óch lat i nie miałem żadnych problemów prosta konfiguracja jak wyżej kolega nadmienił

Powiem tak. Posiadam od roku WAG200G i ani razu nie miałem z nim najmniejszego problemu. Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem modelu WAG54G2 i mam mieszane uczucia. W porównaniu z WAG200G dłużej trzeba czekać na połączenie z internetem i ma problem z WiFi gdyż laptopy u mnie po bezczynności dłuższej go nie widzą. Nie wiem czy trafił mnie się felerny model lecz powróciłem do starego sprawdzonego WAG200G.

Witam, odświeżam wątek ponownie. Niestety nie kupiłem jeszcze routera, jednak teraz temat powraca. Niestety Linksys WAG200 jest słabo dostępny (albo dosyć drogi), zaś WAG54 ma dosyć mały zasięg (chyba) i ogólnie raczej nie cieszy się taką sławą jak starszy brat. Martwi mnie zwłaszcza zasięg. 7 dbi (a już tym bardziej 2 czy 3 dbi w WAG54) chyba nie starczy na dużo metrów kw? Co możecie mi zaproponować? Czy opłaca się wydać 250 zł za WAG200 czy lepiej kupić coś z odkręcaną anteną? Jeżeli tak to co?

Pozdrawiam

Polecam ten:PENTAGRAM Cerberus ADSL 2 Wi-Fi Plus - cena 200 zł

584cf0a92cc17ed0.jpg

Jest to najbardziej zaawansowany Cerberus w grupie routerów PENTAGRAM. Doskonały dla wymagających użytkowników, którzy chcą bezpiecznie i efektywnie podzielić swoje internetowe łącze w standardzie ADSL, ADSL 2 lub ADSL 2+. Router łączy się bezpośrednio z linią ADSL przez wbudowany modem - nie ma potrzeby korzystania z dodatkowych urządzeń.

PENTAGRAM Cerberus ADSL 2 Wi-Fi Plus pełni funkcję tak zwanej bramy (ang. Gateway), dzięki której można podłączyć sieć lokalną do Internetu. Dla sieci bezprzewodowych pełni funkcję punktu dostępowego (access point).

Cerberus umożliwia zarządzanie pasmem (QoS), bazującym na adresach IP, protokołach i numerach portów, co pozwala na wydajne podzielenie łącza przydzielonego od ISP dla konkretnych użytkowników lub protokołów sieciowych i zapobiega zapychaniu łącza internetowego.

Wszystkie funkcje urządzenia można łatwo konfigurować z poziomu przeglądarki internetowej.Co więcej, korzystając z panelu konfiguracyjnego urządzenia, można łatwo uaktualnić firmware do najnowszej wersji dostarczonej przez firmę PENTAGRAM.

Wyróżniające go cechy to:

idealny do podziału łącza typu Neostrada (ADSL - Aneks A) między kilka komputerów

maksymalny transfer 24Mb/s (ADSL 2+)

zaawansowany QoS i podział pasma

obsługa DDNS

wbudowany firewall umożliwiający również kontrolę rodzicielską (blokowanie URL)

wsparcie dla VPN

zdalne zarządzanie routerem dzięki obsłudze protokołu SNMP

możliwość wydzielenia logicznej sieci komputerowej w ramach innej, większej sieci fizycznej (VLAN)

szyfrowanie WEP, WPA i WPA2

super mocna antena (5 dB)

Router podany przez bananjp wygląda bardzo atrakcyjnie. Chyba właśnie na ten model się skuszę.

Żeby nie było niedomówień. Chodzi o Pentagram Cerberus ADSL 2 Wi-Fi 802.11g Plus 6331-6 , a nie Pentagram Cerberus ADSL P 6331-42, tak? Wyglądają prawie tak samo.

Pozdrawiam

Tak .

No to Ci zrobimy trudny wybór :smiley:

Ja bym został przy Linksysie :smiley: z uwagi, iż te urządzonka pochodzą od firmy Cisco, która jest ceniona wśród poważniejszych sieci(przewodowe) i fakt, że coś tam do niego robią alternatywny firmware czy już jakiś ulepili :smiley: No i do tego wielu zadowolonych klientów :stuck_out_tongue: Ale kusi na Pentagrama fakt, że @bananjp poprowadziłby pewnie za rączkę podczas konfiguracji Pentagrama :stuck_out_tongue:

www.openlinksys.info forum i szukaj o WAG200, jakiś tam temat był o nim.

Na Twoim miejscu wybrałbym i dopłaciłbym nabywając WAG200G. Dla czego? Jest to router chwalony na całym świecie a jego niezawodność stoi na wysokim poziomie. Z mojego doświadczenia wiem że raz postawiony działa już 2 lata i montowalem takie urządzenia w rodzinie które działają równie dobrze. Miesiąc temu skusiłem się jak to wielu mówi na następcę czyli WAG54G2 i o nim już tak dobrego słowa nie powiem. Zasięg słabszy problem z Wi-Fi. Podejrzewając że coś nie tak z nim oddałem go na gwarancji. Przysłali mi nowy i już nie zrywał połączenia z Wi-Fi natomiast pojawił się inny problem gdy jest bezczynność laptopa i się zacznie z niego korzystać nie może nawiązać płaczenia z routerem w krótkim czasie. Ogólnie nie jestem z niego zadowolony i powróciłem do WAG200G.

Fakt. Teraz to już nie mam pojęcia co wybrać.

WAG200G jest już słabo dostępny (nie produkują go od jakiegoś czasu) i martwi mnie ta nieodkręcalna antena.

Swoją drogą jak przeczytałem opinie co do Cerberusa i WAG200G to dochodzę do wniosku, że nie ma dobrego routera w ok. 250 zł :stuck_out_tongue: Ile w tym prawdy (w opiniach)?

WAG200-mimo tej niepozornej antenki ma zasięg dobry według większości ludzi mimo iż mają spore ogrody, sam wcześniej co do tego zasięgu przy 2dbi antence także nie byłem przekonany, a sam nie miałem okazji go sprawdzić, więc ja tam wierzę skoro tyle ludzi pisało, że z zasięgiem nie ma problemu.

W każdym routerze ktoś będzie narzekał, inny go chwalił. Kwestia jeszcze jak kto ma go skonfigurowanego, bo od tego też w jakiejś części zależy “jakość” Internetu.

Powiem tak:

  • aż tak skomplikowane to nie jest (konfiguracja) i aż tak wiele się nie konfiguruje ,więc cudów się nie uzyska.

Co rozumiesz pod pojęciem ‘’ zależy jak się go ma skonfigurowanego ''

9b2adb75d41c49edm.png

Mnóstwo opcji, pisać każdą w google i czytać do czego służy i ustawiać optymalnie do swojego łącza/potrzeb.

MTU ustawienie wartości pod nasze łącze niby coś tam poprawia, a takich ■■■■■ółek do ustawiania akurat w Tomato czy w innym alternatywnym sofcie jest dużooooo.