Linksys WAG200 EU - nie wczytują się niektóre strony

Witam.

Mam taki dość denerwujący problem: odkąd używam routera Linksys nie chcą wczytywać mi się niektóre strony - dzieje się to niezależnie od języka strony(html, php, java) i przeglądarki(Firexox, IE), nie są to strony xxx więc to nie wina firewalla czy jakiegoś ograniczenia(nie mogę wejść np na motoryzację na interii, konfigurator lotów na ryanair.com-ale na aerlingus.com wszystko chodzi pięknie, na stronę mojej szkoły itd).

Gdy pinguję dany adres jest ok, ale gdy chcę wejść na tą stronę to nie ładuje się. Na modemie usb wszystko jest ok. Łącze to neo 512. Myślę, że to wina routera, bo ww problem jest na obu komputerach podpiętych do niego, to samo mam na laptopie gdy net biorę bezprzewodowo. Problem występuje zarówno gdy u siebie w ustawieniach sieci mam ip bramę itd wpisane na stałe, oraz gdy mam wszystko automatycznie.

Pytałem kilku znajomych i nikt nie słyszał o takim problemie. Szukałem już na wielu forach i nie znalazłem rozwiązania tego problemu - jeżeli u kogoś było coś nie tak, to albo nie chodziło wszystko, albo strony nie chodziły na danej przeglądarce. Bardzo proszę o pomoc, gdyż jest to dość denerwujące - mam net u siebie a muszę latać po znajomych, żeby coś załatwić.

No widzisz niestety dostałeś lipną wersję. Też kiedyś taki miałem.

Masz dwa wyjścia:

  1. Pobierzesz z tej strony ftp://fen.pl/sterowniki/Linksys/Linksys%20WAG200G/ najnowszy firmware i go załadujesz (tylko odłącz najpierw sieci bezprzewodowe na routerze - aktualizację koniecznie trzeba robić przez zwykły LAN! !!

albo

  1. Wymienisz w sklepie na inny - sprawny (ja musiałem tą operację wykonać, ponieważ wówczas nie było nowszego firmware’u)

P.S. To na 100% jest wina routera, nie żadne przeglądarki czy coś, niezależnie od konfiguracji czegokolwiek.