Linksys WAG200G i wolniejszy internet poprzez WiFi

(Patricko) #1

Witam.

Otóż mam taki problem.

Posiadam internet z Netii po kablach TPSA - 20Mb/s.

W rzeczywistości jest tego mnie, ale nawet nie liczyłem na pełne 20Mb/s. Ale nie w tym tkwi problem.

Posiadam dwa kompy. Na stacjonarnym router jest podpięty normalnie kablem, itd. Wszystko działa jak należy.

Prędkość pobierania to stałe 1.9MB/s / 2.0MB/s. Testuje na stronie www.noc.gts.pl , wg mnie najlepsza.

Niestety, ale na laptopie moja maksymalna prędkość to...1.0 MB/s...

Laptop stoi raptem kilka centymetrów od routera, także nie jest to problem odległości.

Jakby to było pomocne to laptop to ASUS X57Vn.

Wgrałem do routera nowy soft "openwag" (kto siedzi w temacie ten wie o co chodzi). Firmware dodaje sporo nowych funkcji, itd.

Co nie zmienia faktu, że prędkość po WiFi i tak jest wolniejsza.

Resetowałem jego ustawienia, restartowałem router, itd. Wszystko co było możliwe to zrobiłem, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Na obu komputerach Windows 7 Proffesional X64. Czyste jak łza, żeby ktoś nie wyskoczył, że mam wirusa na laptopie, itd.

Będę wdzięczny jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem.

PS. Ustawienia routera (jeśli komuś się przydadzą):

87058850066193054373_thumb.jpg24742944874871862212_thumb.jpg

I dodatkowe opcje z firmware (może ktoś będzie miał jakieś wskazówki):

82795344733432278979_thumb.jpg10393311826163128202_thumb.jpg

(Redghost) #2

We właściwościach karty radiowej na laptopie wartość Transmit Rates masz ustawioną na 54 Mbps ?

(Patricko) #3

Zapomniałem jeszcze dodać, że przez zabawą z routerem na laptopie miałem spokojnie 1.4MB/s. Co prawda nie była to wciąż maksymalna prędkość, ale było tego więcej.

Tzn. prędkość na laptopie po prostu skacze. raz idzie bardzo wolno, potem rośnie, znowu spada, itd. Nie ma stałej prędkości tak jak to ma miejsce na kompie stacjonarnym.

Rzecz jasna serwer też musi być stabilny, ale w tym samym czasie z tego samego serwa, na stacjonarnym wszystko idzie bardzo dobrze, a na laptopie jest ciężko.

Bądź jeszcze tak miły i powiedz mi gdzie mogę to zmienić dokładnie, ten Transmit Rate. Ja laptopa będę miał z powrotem dopiero jutro, także teraz opieram się na samej teorii.

(Redghost) #4

Menadżer urządzeń - karty sieciowe - właściwości - zaawansowane.

Sprawdź też na jakim kanale nadaje router i czy w eterze na tym samym kanale nie nadaje inne Ap - to również może powodować Twoje problemy.

(Patricko) #5

Takie coś:

52474474684566757768.png

(Redghost) #6

Nie chodzi o moc transmisji ale o szybkość przesyłania danych - to nie ten punkt, sprawdź pozostałe właściwości - szukaj wartości wyrażonej w Mbps.

(Patricko) #7

Niestety, ale w opcjach powyżej nigdzie nie ma żadnej wartości podanej w Mbps.

Może to gdzieś w routerze jest? Coś źle ustawione, albo nie tak? Bo jak miałem neta 6Mb/s to wszystko działało bez problemów.

Dopiero po przejściu na to 20Mb/s zaczęło się tak krzaczyć.

(Claudecc) #8

Ja mam ten router, ale internet 4Mbps z Netii, wiec nie da rady tego przetestować.

Ściągnij program Inssider który skanuje sieć radiową i pokazuje jakie kanały są zajęte.

Może sąsiad nadaje na tym samym kanale i zakłócacie się nawzajem co powoduje spadki transferu.

(Patricko) #9

WiFi mam po kanale 11. Wg tego programu w okolicy jest też kilka osób, które jadą po tym samym kanale (też Linksysy jakieś).

Routery z neostrady mają kanał 10.

Problem w tym, że zmiana kanału bardzo źle wpływa na prędkość. Jak na kanale 11 mam 1.5MB/s, tak po zmianie kanału na jakikolwiek inny mam ledwo 400KB/s.

Musiałem zostać na 11. Ale z tego co widzę to nie jest źle ostatnimi czasy.