Linksys WAG200G - problem z połączeniem

Witam, dziś zdecydowałem się na zakup tego routera. W domu jest komputer stacjonarny i laptop. Na komputerze stacjonarnym były zainstalowane sterowniki do modemu od neostrady (ZTE ZXDSL 852), więc podłączyłem router kablem do laptopa, następnie włączyłem zasilanie i wszystko skonfigurowałem. (Grzebałem też coś w ustawieniach, może tu tkwi problem). No i jak już wszystko zrobiłem to wypiąłem kabel od laptopa i połączyłem się laptopem z netem przez wifi. Na laptopie wszystko śmiga. Ten kabel co wypiąłem z laptopa podłączyłem do karty sieciowej w komputerze stacjonarnym (wcześniej wyinstalowałem chyba wszystkie sterowniki od ZXDSL852) no i podpiąłem do karty sieciowej - obok zaczęła się stale świecić zielona dioda i cm wyżej migać czerwona. Ale internet tam nie działa :frowning: Nawet nie mogę na komputerze stacjonarnym połączyć się z router poprzez http://192.168.1.1 . błąd wyświetlania strony… natomiast ten sam kabel co podpiąłem do komputera chwilę później podpiąłem do laptopa i tam internet śmiga.

W czym tkwi problem?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Pozdrawiam.

Może masz tylko przypisany jakiś adres IP do karty sieciowej (np. 10.0.0.1) włącz “uzyskaj adres ip automatycznie” i problem powinien zniknąć. Jeśli to nie pomoże to wyłącz serer DHCP w routerze i na laptopie ustaw we właściwościach połączenia takie coś:

Adres IP 192.168.1.2

Maska podsieci 255.255.255.0 (chyba że na routerze masz inną wpisaną)

Brama domyślna 192.168.1.1

Serwer DNS 192.168.1.1

Na komputerze stacjonarnym wszystko będzie wyglądało tak samo, zmień tylko adres IP na np 192.168.1.3

nie bardzo rozumiem gdzie mam to włączyć.

Jeśli to nie pomoże to wyłącz serer DHCP w routerze i na laptopie ustaw we właściwościach połączenia takie coś:

Adres IP 192.168.1.2

Maska podsieci 255.255.255.0 (chyba że na routerze masz inną wpisaną)

Brama domyślna 192.168.1.1

Serwer DNS 192.168.1.1

Na komputerze stacjonarnym wszystko będzie wyglądało tak samo, zmień tylko adres IP na np 192.168.1.3

A po co chcesz resetować modem??? Jak juz reset routera. :slight_smile:

Problem tkwi w sterownikach karty sieciowej na komputerze stacjonarnym.

W Panelu Sterowania masz coś takiego jak połączenia sieciowe. Wybierasz te które jest odpowiedzialne za połączenie z routerem i z menu (PPM) wybierasz właściwości. Później na liście odnajdujesz “protokół internetowy TCP/IP”. Tam zmieniasz wszystko o czym pisałem.

W Viście tego nie ma :confused:

Ok teraz inny problem… zresestowałem router i podłączyłem i skonfigurowałem na komputerze stacjonarnym… tutaj net działa. Chcę się połączyć laptopem przez wifi - nie da się… niby napis, że jakość sygnału doskonała i “połączono” ale jakieś błędy, że mamy taki sam adres ip (komputer stacjonarny i laptop?) I nie może się połączyć. pomocy :frowning:

edit: już nic, wszystko działa :slight_smile:

W dniu 28.06.2008 , o godzinie 17:47 został dopisany post przez noname321

Aha i jeszcze jakie polecacie założyć hasło? Bo mi jakieś 10znakwe wygenerowało WPA - bezpieczne?

Hasło powinno zawierać litery cyfry i mieć małe i duże litery np: NoN490aMe?