Linksys WAG200G - Rozłącza się z internetem

Jestem posiadaczem routera Linksys wag200g , mam internet z multimedia , od niedawna rozdzielam go dzięki temu routerowi na 2 kompy …dokładnie od poniedziałku(14.07.08 ) , w poniedziałek internet śmigał aż miło, we wtorek też , od środy są jednak z nim problemy , a mianowicie , podczas gdy jest włączony i ktoś korzysta z internetu , on sam się rozłącza z internetem) , Dioda pod którą pisze INTERNET zapala się na czerwono , po czym zaczyna migać na czerwono a po upływie 1-2 minut , zapala się na zielono (czyli tak jak powinno być) ale nie świeci się ciągle cały czas tylko tak bardzo szybko mruga , … nawet gdy komputery są wyłączone to z routerem dzieje się tak samo , lub też całkiem nie świeci się dioda INTERNET i DSL . Nie mam pojęcia dlaczego tak jest . Router skonfigurowany jest prawidłowo(chyba). Kabel od gniazdka telefonicznego do routera jest dobry , bo sprawdzałem i próbowałem tez na innym i to samo się dzieje . Normanie nie da rady korzystać z tego internetu teraz działa z 20 min i BOOM się rozłączy ;/

proszę o pomoc ;/

To już mój drugi router 1 był modecom i z nim był taki problem ze wywalał konflikt adresowy IP ;/(chodź każdy komp miał inny) ale chodź wi-fi było dobre …

Help

Może spróbuj go zresetować?

W ustawieniach routera, zakładce setup->zaznacz Keep Alive: Redial period

(czas wpisz 60 sekund)

zresetowałem , ustawiłem , Keep Alive: Redial period dałem na 60 sekund , narazie działa , dam znać co się będzie działo dalej czy nadal będzie ten problem występował czy nie .

Dziękuję za pomoc :slight_smile:

http://www-pl.linksys.com/servlet/Satel … 9115142B03

To jest strona internetowa Linksysa po polsku masz równierz wsparcie techniczne jak równierz możesz szkożystać z pomocy konsultanta.

Cześć Zygmunt

Jeszcze jest instrukcja w języku polskim: WAG200G-EU

Luuki1 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Na 99% problem jest z w firmwearu. Sprawdz czy nie ma nowszej wersji na ftp://fen.pl/sterowniki/Linksys/Linksys%20WAG200G/

Po pierwsze wykonaj twardy reset który wygląda tak. Należy przytrzymać przycisk reset znajdujący się z tyłu urządzenia przez 30 sekund. Następnie trzeba wypiąć kabel zasilający trzymajac cały czas przycisk reset przez kolejne 30 sekund i po upływie tego czasu puścić przycisk reset i pozostawić urządzenie bez prądu przez około 5 minut. Teraz robimy upgrade firmwara(tylko przez kabel nie WiFi!) i wykonujemy jeszcze raz twardy reset.

twardy reset zrobiłem ,firmweara zaktualizowałem do nowszej wersji , niby teraz działa ale dalej miga ta dioda INTERNET , zobaczymy co bedzie dalej czy znów będzie się rozłączało czy też nie .

dziękuję za pomoc

Panowie , zrobiłem tak jak mówiliście firmweara zaktualizowałem z wersji 1.01.05 do 1.01.08 , zrobiłem te twarde resety , konfiguracje na nowo i…;/ dalej to samo net pochodził może z 3 h i od nowa się rozłącza , teraz to normalnie co chwilę, co ma zrobić ? bo ja już nie mam siły do tego routera

help

… pochodzi chwile dioda DSL jak dział net świeci się non stop na zielona , a dioda INTERNET również gdy działa net to tak szybko miga na zielono . po upływie paru minut , obie gasną , po pewnym czasie DSL miga na zielono a dioda INTERNET na czerwono , gdy DSL zapali się już całkiem na zielono dopiero wtedy internet się włączy

Masz zle parametry lacza… dzwon do operatora…