Linksys WAG54G2 filtrowanie adresow IP po MAC

Witam !!

Jak w rouerze Linksys WAG54G2 ustawic filtrowanie aresow IP po MAc ( mozna zrobic tylko filtrowanie aresu MAC bez dopasowania IP ?? )

prosze o pomoc

Przeczytaj co napisałeś ^^ Filtrowanie adresów IP pod MAC, teraz wikipedia.org i adres IP i MAC wpisz i poczytaj.

Jak już to można zrobić przywiązanie adresół MAC do adresów IP, ażeby serwer DHCP zawsze dawał to samo IP.

Jeszcze pytanie, po co Ci to i co chcesz osiągnąć ?

Nie jestem moderatorem ale… Polacy nie gęsi, swój język mają, więc wypadało by go używać.

chodzi o to zeby router mila przypisane do danej karty o danym odresie MAC odpowiednie IP .

Aby weryfikacji nie ulegal tylko adres IP czy tylko MAC ale aby oba parametry naraz.

Aby jeszcze bardziej przedstawic ( proscie ) - karcie WIFI o danym MAC daje recznie IP 192.168.1.1 i jesli router dostanie to IP ale roznic sie bedzie MAC to odrzuci probe podlaczenia do sieci !!

W tym routerze napewno nie, droższe bez WiFi i całych ■■■■■ół(tylko router) to tak.

W OvisLinku RS2000(google), mamy w sieci coś takiego zrobione, DHCP wyłączone, przypisane IP do MAC i wpisane do “tablicy” z regułami QOS i ograniczeniami.

Mając samego MACa nie dostaniesz adresu bo nie ma DHCP, mając IP nie dostaniesz Internetu bo MAC się nie zgadza z tym wpisanym do “tablicy”.

I nie wściekaj się ^^ napisałeś jak napisałeś, jak ja czasami piszę o pomoc to też śmiesznie opiszę rzecz którą chcę zrobić, ja siebie rozumie ale innym ciężko, tak samo w tym wypadku tylko na odwrót.

dzieki wielkie za odpowiedz i wyjasnienie !

Pozdrawiam !!