Linksys WAG54GS podłączenie i konfiguracja

Otrzymałem router tej marki. Moje pytania:

  1. Czy można za jego pomocą rozdzielać sieć, ale nie poprzez wejście Line (te jest trochę mniejsze niż RJ-45)?

  2. Czy można za jego pomocą ściągnąć sygnał z innego routera?

  3. Czy można za jego pomocą połączyć się bezprzewodowo z innym routerem?

Warto to mieć: http://downloads.linksysbycisco.com/dow … _Guide.pdf

oraz to: http://downloads.linksysbycisco.com/dow … Z_qi,0.pdf

Niestety po przestudiowaniu instrukcji dalej nie wiem czy można podłączyć się pod jakąś istniejącą już sieć…

  1. Tak

2 i 3 toż to samo. Odp. Tak

Chyba trochę źle zadałem pytania. Do 1 chodziło mi o to, że nie posiadam nic w stylu Neostrady lub Netii i nie pasuje mi kabel do tego pierwszego wejścia (line), jeśli podłączyłbym go do któregoś z 1-4 to mógłbym w ten sposób rozdzielić sieć?

Co do drugiego to jak mógłbym się połączyć przez WiFi z innym routerem? W ustawieniach raczej nic takiego nie znalazłem.

  1. Dalej nie rozumiem. Co dokładnie chcesz podłączyć do Linksys WAG54GS. Opisz dokładnie i po kolei. Masz internet z sieci osiedlowej :?:

  2. Masz laptopa/blaszaka z WiFi :?: Szukaj sygnału i się łącz.

  1. Mam osiedlowego LAN’a. Wtyczka nie pasuje do wejścia Line. Czy mogę ją podłączyć do wejścia 1 i rozsiewać sygnał?

  2. Mam kilka tych samych routerów do testów. Biorę kolegę zza ściany, który ma router połączony i skonfigurowany. I do tego routera się chcę właśnie połączyć przez WiFi. Czy tak idzie?

  1. Nie, bo masz sieć osiedlową/kablówkę i potrzebny jest router (DSL), a Linksys WAG54GS jest do Neostrady, Netii (ADSL)

  2. Patrz punkt 1.

  3. Możesz się połączyć swoim komputerem przez WiFi bezpośrednio do routera kolegi.

W Twoim przypadku ten router jest bezużyteczny.

Też tak niestety myślałem… A co do tego podłączenia pod drugiego routera to jak ta opcja mogłaby się nazywać bo jakoś nie natrafiłem na wyszukiwanie innych sieci w opcjach routera?

Rozwiń myśl 8)

Jako router tego urządzenia na pewno nie wykorzystasz, natomiast możesz wykorzystać wbudowanego switcha i access pointa.

Gdyby admin przydzielił wam tyle adresów IP w sieci, ile macie urządzeń, moglibyście wykorzystać obecny zestaw.

Podłącze router pod karę sieciową, a router zamiast korzystania z linii ADSL będzie ciągnął sygnał poprzez WiFi. Można tak zrobić? Jeśli tak to jak?

Ehhh, widzę, że nie wiesz o czym piszesz.

Daj sobie już spokój bo nic nie wymyślisz.

Router Linksys WAG54GS sprzedaj i kup do kablówki np. Linksys WRT54GL