Linksys Wireless-G adapter, oraz wieszający się network moni

Witam!

Dziś, przeinstalowałem system na komputerze podłączonym kablem bezpośrednio do router’a (Linksys WKUSB54GC-EU). Wszystko ładnie zostało zainstalowane, internet śmiga, więc próbuję teraz uruchomić internet na drugim kompie. Instaluje sterowniki oraz oprogramowanie do adaptera USB (Linksys WUSSB54GC), i podłączam adapter. Następnie uruchamia się program (Wireless Network Monitor) i program się zawiesza nim wyszuka jakąś sieć bezprzewodową. Jeśli nie zaloguję się zaraz po starcie windowsa, Program wynajduje dostępne sieci bezprzewodowe (widzę to po zalogowaniu), lecz nie mogę dalej żadnej wybrać i podłączyć się , gdyż program się wiesza. Reinstalacja programu nie pomaga

Dodam wcześniej że tego problemu nie było. Komp na którym występuje problem nie miał reinstalowanego systemu.

Oba komputery mają zainstalowany Win Xp Home, dostawcą jest UPC (4mbps).

  1. czy ściągałeś najnowszą wersję sterowników ze strony linksysa? jeśli nie to sprobój, a jak dalej będzie to samo to zagadaj do pomocy technicznej na czacie, ja miałem podobne problemy to koleś udostepnił mi sterowniki, które nie są do ściągnięcia ze strony

  2. a próbowałeś zainstalować tylko sterownik, ale do łączenia się z siecią wykorzystać samego windowsa?

Ad 1) Najnowsza wersja była jedynie dla Visty, a dla XP sterowniki są dokładnie te same co na dołączonej płyty:( Niemniej spróbuję z tym czatem

Ad 2) Wraz z wgrywanie sterowników do adaptera, automatycznie instaluje się ten program, a windows pokazuje że połączenie jest blokowane (i na jednym i drugim kompie wyłączyłem firewalla)

Teraz moje pytanie, czy znacie jakiś dobry program który wyszukuje sieci bezprzewodowe i można się przez niego podłączyć do wybranej sieci? Bo może spróbuję innym programem i będzie dobrze. Bo gdy włączam programy do analizy szumów i jakości sygnału to jakoś działają bez zawieszania się…

ale nie musisz instalować programu, jak wsadzisz adapter USB i on będzie chciał sterowniki to wybierz wtedy sam sterownik z płyty bez instalowania softu,

a po drugie jak zasobniku systemowym klikniesz prawym guzikiem myszy na ikone programu to tam jest opcja, która mówi żeby to windows zarządzał połączeniami z siecią bezprzewodową

taa… Windows pokazuje że te sterowniki mogą być niezgodne z Win Xp (mimo że wcześniej były) i że mogą być niebezpieczne dla stabilności systemu. Gdy wybieram by kontynuował mimo długiego czekania on nie kończy instalacji sterownika, ciągle wgrywa jedno i to samo. Gdy wybieram by przerwał, wiadomo, nie instaluje sterowników. Gdy próbuję wybrać by windows zarządzał połączeniami z siecią bezprzewodową, tzn konkretnie gdy klikam prawym to program oczywiście się wiesza…