Linksys WRT54G resetuje się przy połączeniu wifi


(Wlkp52) #1

Witam!

Mam dość nietypowy problem z routerem. Jednak zacznę od początku.

Od paru lat posiadam router Linksys WRT54G. Dotychczas działał bez żadnych problemów. Jest do niego podłączony na kablu komputer stacjonarny i na WiFi drukarka oraz max 2 notebooki. Ostatnio pojawił się problem. Gdy chce się podłączyć do sieci domowej z telefonu SE Xperia Neo V internet działa około 30 sekund po czym router się resetuje. W czym tkwi problem? Jak to naprawić by WiFi działało poprawnie. Dodam że w innych miejscach nie mam problemu z połączeniem WiFi, więc zakładam że coś jest nie tak z routerem.

Pozdrawiam


(roobal) #2

Restuje w sensie wyłącza się i uruchamia? Możliwe, że to jakaś awaria sprzętowa.


(Wlkp52) #3

dokładnie tak, jakby się na kilka sekund wtyczkę wyjęło.

Ostatnimi czasy są problemy z podłączaniem się notebooków. Komputery nie widzą nieraz sieci, a jak widzą to nie mogą się połączyć. Już się w domu nauczyliśmy odłączać na chwilę z prądu router - po tym zabiegu wszystko działa normalnie.

Czyli nie jest to problem wynikający z wadliwej konfiguracji?


(roobal) #4

Wygląda to bardziej na problem sprzętowy, innym wytłumaczeniem może być duży ruch sieciowy przez co procesor może sobie nie radzić, gdyby sieć była źle to komputery by się z nią nie łączyły lub nie byłoby połączenia z innymi sieciami w tym z internetem. Żeby wykluczyć złą konfigurację, możesz dać zrzuty ekranu z panelu routera z zakładek Status, WAN, LAN. Ruch sieciowy możesz sprawdzić programem Wireshark, który monitoruje cały twój ruch sieciowy, dzięki temu można wychwycić nadmierny ruch w sieci. Jak chcesz, to możesz podać wynik monitoringu, w tym celu uruchom program na kilka minut, np. 5 minut, w głównym oknie programu znajdź na liście twoją kartę sieciową, kliknij na nią rozpocznie się zbieranie informacji, kliknij potem na pasku narzędzi ikonkę, która obrazuje kartę sieciową z krzyżykiem w czerwonym kółku lub z menu Capture wybierz stop. W menu File (Plik) wybierz export>as “Plain Text” file…, w nowym oknie odznacz opcję Packet details i zapisz plik pod dowolną nazwą. Uruchom plik w notatniku, skopiuj jego zawartość i wklej na serwis, np. wklej.org i daj link.


(Wlkp52) #5

Tutaj zakładka status. Pozostałych nie widzę. http://i48.tinypic.com/1nz2n8.jpg


(Unga Unga) #6

Na twoim miejscu wgrałbym nowe oryginalne firmware http://homesupport.cisco.com/pl-eu/supp … ers/WRT54G albo jeszcze lepiej Tomato bo na oryginalnym ten router się marnuje.


(roobal) #7

Konfiguracja sieci jest w porządku. Spróbuj zaktualizować oprogramowanie routera, jeśli nie zadziała, możesz spróbować wgrać alternatywne oprogramowanie.


(Wlkp52) #8

Podstawowe pytanie. Jak to zrobić?


(Unga Unga) #9

Normalnie.

Ściągasz ze strony firmware (sprawdź wersję Linksysa) i robisz aktualizację przez przeglądarkę w zakładce Administracja w Linksysie.

Albo poszukaj Tomato.

Jaką masz wersję Linksysa ? Naklejka pod spodem !


(Wlkp52) #10

Czy router Linksys WRT54G posiada wbudowany modem?


(Unga Unga) #11

LinkSys WRT54G to tylko router. Modemu BRAK :!: