Linksys WRT54G2 i Neostrada. Jak skonfigurować sieć?

Witam wszystkich.

Mam problem z połączeniem swojego routera (Linksys WRT54G2) z modemem Neostrady (ZTE). Wiem, że powinienem podpiąć modem pod port WAN w routerze, ale jak skonfigurować wszystko tak aby działało? Obecnie ustawiłem tylko adres IP routera na 192.168.1.1, a modemu 192.168.0.1. Jak zabrać się za to dalej nie mam już pojęcia :?

Modem nie dostaje publicznego IP? Jeśli w modemie ustawiłeś 192.168.0.1 to w routerze ustawieniach sieci WAN ustaw na Static IP i tam podaj IP modemu, dnsy, bramę, maskę itp. W ustawieniach LAN robisz resztę.

Pozdrawiam!

Modem dostaje adres IP dynamicznie. Jeśli w routerze ustawię Static IP to co wpisać w Internet IP Address?

Muchio , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów i równań w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Jeśli ma dynamiczne to zamiast Static IP wybierz Dynamic IP (DHCP) i router sam sobie pobierze adres z modemu.

Pozdrawiam!

W końcu po wielu próbach udało mi się skonfigurować sieć oboma sposobami, tj. przez DHCP i Static IP. Możliwe, że coś z firmware’m routera było nie tak. Dzięki za pomoc :]