LINKSYS® WRT54GC - Kilka pytań

Witam!

Zakupiłem router LINKSYS WRT54GC, błędem moim było iż nie rozeznałem się na początku z tematem routerów, ale mam nadzieję że mi odpowiecie na pytanie…

Mianowicie mam Neostradę na Speddtouch’u (czarny) i czy jest możliwość abym, wyżej wymienionym routerem udostępnił w swoim domu neta przez Wifi?

Chodzi mi dokładniej o takie cuś by komputer do którego jest podłączona neostrada nie musiał być włączony…

Z góry dziękuję za pomoc…

Pozdrawiam

Jak podłączysz kompy pod routera to będzie tak działało (komp może być wyłączony a w lapku net będzie)

A jak podłączysz kompa pod router, a lapka pod kompa to komp musi być włączony i udostępniać połączenie.

Witam,

nie jestem znawcą tematu, ale z racji tego, że ostatnio zakupiłem i instalowałem router Linksys WRT54GC-EU, to wiem, że router ten działa przede wszystkim z interenetem o łączu DSL, przesyłanym głównie przez telewizje kablowe (tak jest w moim przypadku). Do łącza ADSL wykorzystywanego przez neostradę, netię itp. zdecydowanie lepszy będzie router adsl , np. LINKSYS WAG54GS albo LINKSYS WAG200G-EU. W każdym razie fakt, że pomyślnie zainstalowałem router Linksys WRT54GC-EU na łączu dsl, może świadczyć o tym, że z łączem adsl mogą być problemy. Być może się mylę, ale zanim zaczniesz cokolwiek robić zapytaj kogoś kto się na tym zna, żebyś mógł wymienić.

A co do tego czy komputer może być wyłączony to oczywiście, że tak. Router podłączony jest do modemu i to modem i router musi być włączony, żebyś miał wifi. Tego jestem pewien,bo tak zrobiłem. Bardzo przydał mi się w konfiguracji routera i jego zabepieczeniu poniższy link, polecam, bo jak się na tym za bardzo nie znasz to zaoszczędzisz dużo czasu:

http://tomaszwisniewski.com/linksys-tut … a-routera/

Jak napisał pavelbo , router który zakupiłeś nie nadaje się do neostrady. I szczerze Ci powiem spróbuj pójść do sklepu i się zapytaj czy by Ci nie wymienili na taki który ma łącze ADSL. Próba innej konfiguracji jest raczej niemożliwa gdyż nie spotkałem się z innymi urządzeniami które by pośredniczyły między neostradą a routerem. Poza tym gdyby nawet to było by kolejne urządzenie zżerające prąd.