Linksys WRT54GL-EU - opinie użytkowników

Witam uprzejmie!

Chciałbym prosić użytkowników tego routera o opinie.

Ponieważ nie za bardzo orientuję się w tym temacie, proszę także o odpowiedzi na następujące pytania:

  • czy nadaje się on do Internetu z kablówki UPC 25 Mb/s (czy nie będzie zmniejszał prędkości (w tej chwili mam już dość muzealny router Linksys przewodowy - spowalnia on prędkość tak, ze w testach nigdy nie przekracza 4 - 5 Mbps)

  • czy (a jeśli tak, to jak często) zdarza się konieczność restartowania urządzenia (czytałem o innych routerach, że często się “zawieszają”)

  • czy może on pracować w taki sposób, że jednocześnie obsługuje komputer stacjonarny podłączony przez kabel (skrętka RJ45) oraz laptop bezprzewodowo?

  • czy wymaga jakiś zabiegów konfiguracyjnych, a jeśli tak, to czy są one łatwe dla przeciętnego użytkownika

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Witam

WRT54G to model kultowy. Doczekał się ciekawych alternatywnych firmware np. Tomato czy DD-WRT dzięki którym można uzyskać więcej niż na standardowym firmware choć i standardowy zapewnia przyzwoitą funkcjonalność.

Nie wydaje mi się aby miał obniżać przepustowość - osobiście miałem taki ruter na łączu 8Mb i dawał radę.

Raczej nie jest to model który ma tendencje do zawieszania.

Oczywiście bez problemu można podłączać urządzenia po ethernecie jak i po WiFi. Jedynie co to ruter nie obsługuje standardu “N”.

Konfiguracja rutera odbywa się przez przeglądarkę.

Pozdrawiam

AdamW

No i jeśli chodzi o Linksysa nie tracisz gwarancji po wgraniu innego firmware (a w wielu wielu firmach tak niestety jest). Kolega wgrał do swojego routera Tomato i hula bez problemu.