Linksys WRT54GL + Tomato - Spowolnienie internetu

Witam

Mam do Was prośbę, bo już nie wiem jak sobie poradzić. Ma router Linksys WRT54GL z oprogramowaniem Tomato v. 1.28. Od kilku dni internet spowolnił z 12 Mbit na 6 Mbit przez WiFi. Zresetowałęm router do ustawień fabrycznych. Tylko ustawiłem parametry widziane na załącznikach. Internet nadal o połowę wolniejszy. Co ciekawe po podłączeniu przewodu bezpośrednio do laptopa sprawia, że jest dostępna pełna szybkość.

To są ustawienia sieci:

Tomato-Ustawienia

To są ustawienia WiFi

Zaznaczam, że nie mam aktywowany żaden QoS i inne specjalne opcje.

Pozdrawiam

Sprawdź, czy nie ma innych sieci WiFi ta tym samym kanale lub sąsiednim - są do tego aplikacje, a być może Tomato posiada skaner z informacją o kanałach (nie pamiętam).

Rozumiem, że hasło na WiFi jest? Spróbuj go zmienić.

Dlaczego masz “Basic rate” oraz “Transmition rate” ustawione na auto. Zmień te wartości. Na urządzeniach, które mają internet odbierać ustaw sieć wi-fi na standard b/g. O ile pamiętam router ten nie ma standardu N, więc jakiś większych prędkości nie będzie. Skoro transfer ograniczył się do 6mbit wygląda to na problem ze standardem sieci właśnie. Prawdopodobnie masz ustawiony standard “b” w routerze zamiast “b/g”. Jeśli ustawienia przestawiły się same to ustaw niestandardowe hasło do interfejsu routera.