Linuks i windows w nawigacji samochodowej

Podczas oglądania odbiorników do nawigacji samochodowej sprzedawca poinformował mnie,że prezentowane u nich pracują na linuksie.Z kolei dobre mapy samochodowe wymagają “windowsa” jako systemu operacyjnego.Stąd moje pytanie:czy można zmienić system operacyjny? Czy też związany on jest nierozerwalnie z daną marką odbiornika nawigacji samochodowej?

Jeżeli tak,to czy taki zabieg wymaga wysokiej wiedzy specjalistycznej?Z góry dziękuję za informacje.Czesterw. :razz:

Niestety w urządzeniach nawigacyjnych nie ma możliwości zmiany /wyboru systemu zresztą tak jak i w telefonach czy palmtopach , jedynie co to czasami jest możliwość aktualizacji systemu do nowszego.Możesz kupić PDA na windows mobile 6 i instalować jaka tylko Ci się spodoba nawigacja , możesz kupić urządzenie na windows ce 4,2 czy ce 5 ale tu jest już bardziej skomplikowana sprawa z wyborem nawigacji , jeżeli potrzebujesz tylko nawigacji to może tomtom , nie wiem co tam jest za system ale na tym urządzeniu nie zainstalujesz żadnej innej nawigacji niż tomtoma.

Dziękuję bardzo :smiley: .To mi wystarczy.

Pozdrawiam.Czesław