Linuks i XP - czego się spodziewać po formacie C:

Witam. Na kompie mam zainstalowane dwa systemy, Windows XP Professional SP2 i Mandrive 2008 Spring. Złapałem wirusa na dysku C i chciałem go z formatować. Czego spodziewać się po formacie C:?

Mandriva uruchomi się jak już nie będzie windowsa?

Jak zainstaluje windowsa na C to grub-a pewnie nie będzie, który system mi się wtedy uruchomi, Windows czy mandriva?

Może należało by się zrobić jakąś kopię MBR? ale nigdy tego nie robiłem a wolałbym nie istalować Mandrivy od nowa, więc może jakieś wskazówki od was dostanę.

Z góry dzięki.

Bezpośrednio po formacie dysku C zainstaluj Windowsa, następnie włóż CD z Mandrivą i wybierz opcję naprawa systemu, bez formatowania partycji linuksowych, system powinien wykryć brak gruba i umożliwić jego zainstalowanie. Możesz to przetestować przed fomatowaniem dysku C, Zmień jakąs pozycje w grubie i następnie uchruchom z płyty mandrivę z opcją naprawy sytemu i spróbuj przywócic zmienioną wcześnie pozycje w grubie.

Zrobiłem format C: i jak włożyłem płytę z Mandrivą to nie ma opcji naprawy systemu, od razu chce formatować partycję albo instalować na tych partycjach jakie są. :frowning:

Zrobiłeś tak?

Tak.