Linuks i zajęte porty USB


(Krystian1551) #1

Witam. Chciałbym zainstalować jakiegoś Linuksa (na początek Mint) na moim laptopie (Inspiron N7110 - Core i5 2450M, GeForce 525M, 4 GB RAM), jednak jest z tym systemem problem. Otóż, niezależnie, czy jest zainstalowany na dysku, czy uruchamiany z CD - nie uruchomi się, jeśli w którymkolwiek porcie USB jest coś podłączone (nawet mysz - nie pojawi się animacja startowa). Nad instalacją Linuksa zastanawiam się z dwóch powodów: 1 - nie chcę zasyfiać Windowsa programami, 2 - czysta ciekawość. Da się z tym cokolwiek zrobić? Sprawdzałem kilka dystrybucji (pochodne Ubuntu) z podobnym skutkiem.


(scripter1) #2

Może wypróbuj jakąś dystrybucję nie pochodzącą od Ubuntu, może openSUSE zadziała.


(Krystian1551) #3

Zapomniałem dopisać, że OpenSUSE też ma ten problem.


(GBM) #4

Czy na pewno poprawnie wybierasz bootowanie? Przy starcie laptopa powinna się pojawić informacja o tym, który klawisz uruchamia “boot menu”.


(Krystian1551) #5

W kwestii bootowania jest tylko możliwość ustawienia kolejności. Na starym kompie sprawdzałem kiedyś Xubuntu - chodził bez problemu, próba uruchomienia z tej samej płyty na laptopie skończyła się fiaskiem - bez odpięcia wszystkiego z USB nie ruszy. Całe uruchamianie wygląda w ten sposób (na przykładzie Linux Mint 17.1): uruchamiam z płyty, pojawia się informacja „Automatic boot…”, następnie szare tło, potem czarne i laptop „rezygnuje” z odczytu płyty - nie słychać nagrywarki.

 

EDIT: Mint ruszył z podłączoną myszą - zdaje się, że ten cały cyrk to wina modemu od internetu mobilnego.