Linuks, inny niż SublimeText edytor z buforem tekstu

W domu w ramach użytku niekomercyjnego bardzo często korzystam z genialnego edytora Sublime Text. Jednym z jego najciekawszych ficzerów jest bufor tekstu (z takim określeniem spotkałem się na jednym blogu). Każdy tekst wpisany do okna jest na bieżąco zapamiętywany w jakimś pliku tymczasowym i po zamknięciu programu (bez zapisu) pojawi się od razu po otwarciu. Bardzo często otwieram w nim zakładkę, wklejam jakiś link albo kawałek kodu do późniejszej analizy i od razu zamykam program. Taka “przechowywajka”, odruchowa akcja trwająca dwie sekundy.

 

Strasznie przydałoby mi się coś takiego w pracy, ale przy komercyjnym użytku Sublime jest już płatny. Pal licho zaawansowane funkcje edycji tekstu, bo większość czasu i tak spędzam z nosem w IDE, chodzi o zakładki i pamiętanie ich zawartości bez zapisywania.

 

Ktokolwiek widział, ktokolwiek zna dostępną na Linuksie i dozwoloną do użytku komercyjnego (albo z tanią licencją) alternatywę?

nano chyba też tak robi - ale nie jestem pewny. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłby menedżer schowka z historią, skopiujesz coś i program w tray to zapiszę - zazwyczaj mają np. historię ostatnich 10 kopiowaniowań. Jest parę takich programów do wyboru.