Linux bez problemów

Nie lepiej wejść do yasta i wyklikać aktualizację?

Lepiej. Ja z Yasta po prostu w celu aktualizacji nie korzystam. W każdym razie, to ten aplet aktualizacji na niewiele się przyda.

Widocznie doszli do wniosku że aplet ma służyć informacji, że aktualizacja jest możliwa, a samą aktualizację powinien przeprowadzić administrator, a nie każdy przypadkowy użytkownik. Dla mnie jest to jak najbardziej dobra decyzja, szczególnie przy dystrybucji rolling-release, gdzie coś może pójść nie tak, bo dostaje nie tylko łatki bezpieczeństwa, ale wszystkie nowe programy.

Jednak okazało się, że linux to nie wypał dla niej u musiałem postawić windowsa :wink:

Kto to jest Administrator??

I po co te zbędne wywody nie o tym był ten temat :wink:

Tylko skoro zwykły użytkownik sobie nie poradiz tylko musi Administrator jakiś to w ogóle po co bawić się w tego Linuxa jak to tylko dla bardzo zaawansowanych informatyków?

Wywód jest prosty. Linuch jest dla informatyków zaawansowanych i nie ma sensu zakąłdac kolejnych podobnych wątków bo dyskusja zatacza koło i zawsze na tym samym się kończy.

O czym ty?
Nie wiedziałem, że jestem zaawansowanym informatykiem :confused: Gdzie moje 15k wypłaty?!

1 polubienie

Dzięki @anon2257444 również uświadomiłem sobie, że zmierzam do nikąd … :sob:

Wracamy na Windows?

Ja nawet jakbym chciał, to nie mam jak. Nie stać mnie :frowning:

Pozostaje nam cierpieć w ukryciu … i załować, że nie dostąpimy Autumn Fuckup :sob: :sob: :sob:

Do tego systemu pewnie będziesz zaglądał od święta, więc tylko Debian.

Powiem tak , próbowałem postawiłem opensuse. Co ty pierwsze odpalenie , pobrany jakiś plik . I marudzenie, że kiedyś było inaczej a teraz tego nie mu tu to się nie da. A dlaczego tutaj trzeba wpisywać hasła. Więc wolałem jej postawić z powrotem tego windowsa.

Trzeba było Chromium OS postawić :slight_smile:

https://www.neverware.com/freedownload

Ciekawe. Na komputer ciebie stać, ale na Windowsa nie? To co ci ze sprzętu bez Windowsa tak naprawde? Linux to zabawa dla zwykłego użytkownika, a nie wykorzystanie sprzetu w pełni.

Skończ już, ja sam korzystam z Linuxa na jednym komputerze. Znam ludzi którzy nie potrzebują Windowsa a mają Linuxa a są po prostu świadomymi użytkownikami. Nie amebami tylko po prostu myślą logicznie. Więc brak Windowsa nie przeszkadza ich i nie traktują systemu jako zabawkę. Uwierz mi mało widziałeś aby pisać takie wywody że Windows jest super, ja w tym temacie nie napisałem, że jest zły po prostu nie odpowiadał osobie dla której był komputer, bo to nie jest świadomy użytkownik komputera. Chcesz korzystać z Windowsa korzystaj ale ja nie pisze, że Windows to gówno, jak ty mówisz o Linuxie. Jeden jaki drugi system jest pełen wad. Kwestia umiejętnego rozwiązywania problemów. Więc skończ się trolu ośmieszać.

1 polubienie

Nie stać mnie na wyrzucanie pieniędzy w błoto. Kupowanie Windows tylko po to, żeby czasem odbyć sentymentalną podróż z Half-Life czy innym Doomem nie ma większego sensu. Zwłaszcza, że będzie to koszt znacznie przekraczający wartość sprzętu.

O jaki “pełnym” wykorzystaniu sprzętu piszesz? Na PC mam Gentoo, na laptopie Gentoo. Wszystko śmiga.

Siostra i moja mama też używa Linux (Antergos), myślisz, że też mają jakieś informatyczne umiejętności specjalne ? - nie po prostu przyzwyczaiły się i używanie Linux jest dla nich tak samo naturalne jak Windows.
Dla nich ważne jest, że wszystko chodzi płynnie na komputerze za 1200zł i mogą swobodnie korzystać z internetu i multimediów.

2 polubienia