Linux dla początkującego i na kiepski komp

(Allegro18) #1

Witam,

jakisgo linuxa zainstaloważ na początek i słabego kmpa(p2 400 mhz)?? najlepiej żeby był po polsku i wersja graficzna. Pomocy

(sniper00) #2

po polsku to aurox 11 kosztuje 35 złotych z gazetką i dokładnym instruktarzem jak zainstalować....... ale komputerek to cieniutki.....i nie napisałeś ile masz ramu...

wymagania auroxa to dla trybu graficznego: PII 400MHz lub lepszi minimum 128 Ram zalecane 256MB no i wszystkie pakiet mogą zająć do 8GB na dysku a potrzeba by mieć troche więcej miejsca na swoje dane i na partycje swap itp... to te 20GB dysk powinien być dla komfortowej pracy...

(Allegro18) #3

Ehhhh ja mam 128 mb ramu ale dysk 8gb. I pytanie takie małe czy linux pójdze w sieci z windows 2003 server?? Potrzebuje połączenie mieć udostępnione internetowe.

(Mztswk) #4

Do poczytania

http://jakilinux.org/jaki-linux/starszy-sprzet/

(aero) #5

Ubuntu będzie dobrym systemem na ten komp

(Michal) #6

A mi się wydaje, że jednak raczej któraś ze starszych dystrybucji, osobiście polecałbym Slackware lub Debiana, Ubuntu jest dość przeładowane. Na tym sprzęcie warto by też zrezygnować z KDE/GNOME na rzecz jakiegoś lekkiego środowiska, np xfce, fluxbox czy e16

(Alinoe) #7

No tak ale starsze distra moga troszke "sponiewierac" mlodego usera pod wzgledem "user friendly" ja bym tez obstawil ubuntu nikt nie kaze kozystac z gnoma

A ja wręcz przeciwnie, coś najnowszego + lekki menadżer okien (IceWM, Fluxbox, xfce itp.).

Zresztą, takich tematów jest cała masa w sieci.