Linux dla początkującego i na kiepski komp

Witam,

jakisgo linuxa zainstaloważ na początek i słabego kmpa(p2 400 mhz)?? najlepiej żeby był po polsku i wersja graficzna. Pomocy

po polsku to aurox 11 kosztuje 35 złotych z gazetką i dokładnym instruktarzem jak zainstalować… ale komputerek to cieniutki…i nie napisałeś ile masz ramu…

wymagania auroxa to dla trybu graficznego: PII 400MHz lub lepszi minimum 128 Ram zalecane 256MB no i wszystkie pakiet mogą zająć do 8GB na dysku a potrzeba by mieć troche więcej miejsca na swoje dane i na partycje swap itp… to te 20GB dysk powinien być dla komfortowej pracy…

Ehhhh ja mam 128 mb ramu ale dysk 8gb. I pytanie takie małe czy linux pójdze w sieci z windows 2003 server?? Potrzebuje połączenie mieć udostępnione internetowe.

Do poczytania

http://jakilinux.org/jaki-linux/starszy-sprzet/

Ubuntu będzie dobrym systemem na ten komp

A mi się wydaje, że jednak raczej któraś ze starszych dystrybucji, osobiście polecałbym Slackware lub Debiana, Ubuntu jest dość przeładowane. Na tym sprzęcie warto by też zrezygnować z KDE/GNOME na rzecz jakiegoś lekkiego środowiska, np xfce, fluxbox czy e16

No tak ale starsze distra moga troszke “sponiewierac” mlodego usera pod wzgledem “user friendly” ja bym tez obstawil ubuntu nikt nie kaze kozystac z gnoma

A ja wręcz przeciwnie, coś najnowszego + lekki menadżer okien (IceWM, Fluxbox, xfce itp.).

Zresztą, takich tematów jest cała masa w sieci.