Linux dla początkującego

siemka jaka wersje linuxa byscie mi polecili.chciałbym troche na nim popracowac i zobaczyc co to jest.no i zeby chodziła mi na nim neo.i zeby mozna było ją sciagnąc z netu bo nie chce mi sie zamawiac i czekac az przyslą…z gory dzięki

Na początek to polecam naukę korzystania z forumowej szukajki.

ehh…

Co drugi temat w tym dziale jest o tym !

szukam ale nic nie ma dla początkujących. PS dodam ze kiedys sciagłem mandrive linux 2006 ale zupełnie nie wiedziałem jak ją obsługiwac :x

No to daj sobie spokój z GNU/Linuksem. Jak nie potrafiłeś połapać sie w Mandrivie, to z żadna inną dystrybucją nie dasz sobie rady.

Bardzo ciekawe. Czyżby wizyta u okulisty byla potrzebna? A może zerknij do przyklejonych twematów.

jak to co drugi? zastanów sie co piszesz chyba ze liczyc nie umiesz :x

suse… bezproblemowa instalacja, polska wersja, bezproblemowe użytkowanie, instalacja z rpm-ów… polecam!

Ściągnij sobie Knoppixa 5.0 i posprawdzaj co i jak, nie radzę od razu instalować na twardzielu jeżeli nie masz pojęcia o Linuxie.

a z kad mozna go pobrac?

Czy Ty naprawdę jesteś tak leniwy, że nie zajrzysz do tych przyklejonych tematów? Jeżeli nie umiesz/nie chce Ci się szukać, to daj sobie spokój z Linuksem. To nie jest system dla leni.

z kad - źle** , skąd - dobrze**

Z internetu …

ze strony novella, wystarczy się zarejestrować, wersja na dvd ma około 3,4GB, przy instalacji wystarczy że masz wolne miejsce na dysku, wkładasz płytę i samo tworzy ci partycje (z tego dysku z windowsem), ewentualnie je poprawiasz (zmieniasz rozmiar) i instalujesz, działa obok windowsa super, sam pewnie tez :stuck_out_tongue:

Kolego tylko bez takich…

Skoro nie wiedziałes o co chodzi w Mandarynie no to…

Zainstaluj Ubuntu 6.06 moze cos połapiesz…

to sie zastanówcie! kazdy pisze co innego! !!

KYN

SuSe i Ubuntu to zasadniczo 2 najłatwiejsze systemy, ale wybór którego uzyjesz juz nalezy do Ciebie.

Wejdz na google i wpisz taka frazę:

ubuntu + podstawy

lub

suse + podstawy

I czytać, czytac i jeszcze raz czytac ;]

Zostań przy Windows :))

Jak poczytasz trochę to dojdziesz jaką dystrybucje wybrać.

dawidmo , a to niby dlaczego, jeśli kolega KYN nauczy się posługiwac googlami i szukajka forumową to przy odrobinie wysiłku moze coś z tego byc ;]

Sadząc po wypowiedziach “kolegi” KYN , będziemy mieli jednak zalew pytań po (nie)udanej instalacji, i (ewentualnej) konfiguracji. 8)

Jak juz napisałem wyzej jeśli nauczy się korzystać z googli to wtedy ni bedzie tego problemu ;];]

Racja, jednak to będzie musiał zrobic na Windows :smiley: