Linux do autoodtwarzania prezentacji .pps / .ppt

Hej,

Mam takie zadanie wyświetlanie prezentacji w pętli z plików ppt/pps na TV.
Pomyślałem o mały, tani, prostym Thin Cliencie za ok 70zł z zainstalowaną małą dystrybucją linuxa na pendrivie lub wewnętrznej karcie CF, który automatycznie zaczyna wyświetlać prezentację z podłączanego do urządzenia pena.
Na windowsie wiedziałbym co zrobić, plik autorun.inf na pena i gotowe , w przypadku linuxa, bladego pojęcia nie mam.

Czy znajdują się gdzieś może gotowe rozwiązania / dystrybucje? Jak to skonfigurować? Co radzicie?

Chodzi o tego typu terminal?

Jak tak, to moim zdaniem prościej coś takiego kupić, zwłaszcza, że jest na nim już zainstalowany Windows. Tylko należy zwrócić uwagę na porty graficzne i doinstalować pakiet biurowy.

Jednak jeśli musi być koniecznie coś opartego o Linuksa, to hmm… może zaplanowane zadanie wykonujące się co kilka sekund, monitorujące, czy na pendrivie jest plik autorun.inf, czytające go w razie potrzeby i wyświetlające te prezentacje?
Na razie to tylko pomysł. Chciałbym się dowiedzieć więcej w sprawie tego gotowego do pracy sprzętu z linka wyżej.

1 polubienie

O to to!
Kurcze, szukałem pod hasłem thin client i nie dostałem wyników komputerów z systemem windows.

Co do systemu, rozchodzi się o jego legalność, bo to będzie do firmy, linux był pierwszym pomysłem, jeśli te komputery mają papiery ok, to będzie problem rozwiązany. Dam znać chłopakom w firmie, jak się wypowiedzą co o tym sądzą, to dam znać. dzięki :slight_smile: