Linux edu CD instalacja

Witam.

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem linuksa edu CD, który tak mi się spodobał, że postanowiłem go zainstalować na stałe. No i tutaj niestety zaczynaja się schody :frowning:

Mianowicie:

Napierw pojawia się informacja, że nie mam odpowiedniej patycji albo mam za mało ramu lub nie mam partycji SWAP. poniewaz to nie prawda:) uruchamiam instalatora (tak jak mi proponuje) przez: IGNORE_CHECK=1 sudo knoppix-installer.

Wybieram spokojnie konfigurację instalacji, odpowiednią partycję, nazwę użytkownika i wszystko gra.

Zaczyna się insalacja i przegrywanie plików na dysk. Tutaj pojawia się główny problem, kiedy skopiowane jest około 80% (ale nie zawsze - raz dotarło do 99% a raz tylko d 3%) pojawiają się komunikaty o błędach:

Can’t open /mnt/hdinstall/home/wit na mnt… (dalej nie zdążyłem zapisać bo pojawiły się następne błędy:)

nie można wykonać stat na /mnt/hdinstall/usr/share/applnk/knoppix/* nie ma takiego pliku ani katalogu

can’t remove /usr/ share/applications/Ethereal.desktop: system plikówwyłącznie do odczytu, skipping file

i tym podobne.

Potem proponuje wykonanie dykietki startowej, prosi o włożenie czystej do stacji, nacikam ok i nic się nie dzieje:)

Po chwili informuje mnie, że instalacja została zakończna pomyślnie.

Wszystko byłoby w porządku, gdyby rzeczywiście instalacja została zakończona pomyślnie:) ale niestety tak nie jest. Po zrestartowaniu dostaję informację: PRESS ANY KEY TO REBOOT. i koniec, nie działa.

No i teraz moje pytanie: Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić?

Z góry dziękuje za pomoc.

Złączono Posta : 14.08.2005 (Nie) 2:07

Nie wiem jak to zrobiłem, ale po kolejnych próbach, w końcu udało mi się drania zainstalować :slight_smile:

Ale i tak pojawiły się błędy więc byłbym wdzięczny jakby ktoś mądrzejszy ode mnie mógł mi wyjaśnić co to znaczy:

Can’t open /mnt/hdinstall/home/wit/ .mozilla/default/*/prefs.js: Nie ma takiego pliku ani katalogu

nie można wykonać stat na /mnt/hdinstall/usr/share/applnk/knoppix/*: Nie ma takiego pliku ani katalogu

Can’t remove /usr/share/applications/Ethereal.desktop: system plików wyłącznie do odczytu, skipping file

Can’t remove /usr/share/applications/./EtherealAsRoot.desktop: system plików wyłącznie do odczytu, skipping file

Can’t remove /usr/share/applink/./settings/Peripherals/kxconfig.desktop: system plików wyłącznie do odczytu, skipping file

find: knoppix/ Nie ma takiego pliku ani katalogu

/dev/mapper/control: open failed: No such device

driver missing from kernel?

Incompatible libdevmapper 1.00.10-ioctl (2004) (compat) and kernel river

Warning: Unable to determine video adapter in use in the present system

Warning: the boot secto and map file are on different disc

Tak wiec co ON do mnie mówi, bo niedoświadczony jestem i nie rozumiem, i czy to jest groźne i jak można naprawić? Czy też moge spokojnie zignorować i nic się nie stanie?